Gönderen Konu: Yalova'da 59 Derslik Hizmete Girecek 10.6  (Okunma sayısı 306 defa)

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
  • olm kişisel mesajdan sanane
    • MSN Messenger - m3t3_d1nh0@windowslive.com
    • Profili Görüntüle
Yalova'da 59 Derslik Hizmete Girecek 10.6
« : 10 Haziran 2008, 12:48:00 »
Eğitim alanında gelişimini hızla sürdüren Yalova'da, yeni eğitim ve öğretim yılında 59 yeni dersliğin hizmete gireceği, bu dersliklerde toplam 2 bin 65 öğrencinin eğitim göreceği öğrenildi.

Yalova'da eğitim tesislerinin bir bölümü yenilenirken, bir bölümünün ise derslik sayıları arttırılıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü Yatırımlardan Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Altınok, "Armutlu ilçesi Kapaklı Köyü'nde 8 derslikli bir ilköğretim okulu yapılacak. Burası için uygun arsa bulundu. Zemin etüdü çalışmaları sürüyor. Bu çalışmaların ardından Bayındırlık Bakanlığı onayını alıp ihale ve beraberinde de inşaat çalışmalarına başlanacak. Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor. Fevzi Çakmak Mahallesi'nde de yapımı tamamlanan 24 derslikli 10. Dönem İl Genel Meclisi İlköğretim Okulu'da 2008-2009 eğitim ve öğretim yılında hizmete açılacak. Bunların dışında 10 derslikli Sağlık Meslek Lisesi ile 8 derslikli Anadolu İletişim Meslek Lisesi de önümüzdeki eğitim yılı itibariyle hizmet verecek. Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki Öğretmen Yusuf Ziya İlköğretim Okulu'na da Mahmure Oğuzhan isimli hayırsever tarafından yaptırılan 8 ek derslik tamamlanmak üzere" dedi.

Yeni okul ve ek dersliklerin devreye girmesiyle Yalova'da 59 yeni derslik, öğrencilere hizmet etmeye başlayacak. Buna bağlı olarak da toplam 2 bin 65 öğrenci dersliklerde eğitim görecek.

Yalova'da hizmete girecek ek derslikler ve okulların yanısıra Çınarcık ilçesindeki "Üstün Zekalılar Okulu" olarak bilinen Bilim ve Sanat Merkezi de eğitim kalitesinin yükseltilmesinde etkin rol oynayacak. 2008-2009 eğitim ve öğretim yılında kapılarını açacak olan merkez, belirli dallarda daha yetenekli olan öğrencilere eğitim desteği sağlayacak. Branşlarında uzmanlaşmış eğitimciler bu merkezde görev yapacak. Her yıl okullarda yapılacak sınavlarda belirlenen kriterlere uyan öğrenciler bu merkeze alınacak.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2008, 22:45:31 »
Haber İçin Sağol