Gönderen Konu: Sanatçıların 'George Bush' tepkisi  (Okunma sayısı 342 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Sanatçıların 'George Bush' tepkisi
« : 12 Eylül 2007, 10:26:21 »
MERSİN (İHA) - 10. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında Mersin'e gelen ABD'li sanatçılar, 11 Eylül saldırılarının ardından Irak'a karşı açılan savaş nedeniyle ABD Başkanı George W. Bush'a tepki gösterdi.

11 Eylül saldırılarının yıldönümünde barış isteyen sanatçılar, George W. Bush'un savaş politikasını sadece para ve petrol gerekçesiyle sürdürdüğünü ileri sürdü.
Fotoğraf Sanatçısı Daniel Faust, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, 11 Eylül saldırılarında olayın gerçekleştiği yerden 10 blok ileride oturduğunu belirterek, "11 Eylül olaylarının bütün yaklaşımını ve bu olayların tartışılma şeklini tamamen reddediyorum ve hiçbirine katılmıyorum. Çok şanslıydık diye düşünüyorum. Çok fazla insan hayatını kaybetti, bir nükleer bomba da atılmış olabilirdi" dedi. Amerika'nın çok yanlış ve kötü davrandığını ifade eden Daniel Faust, küresel kapitalizmin insanların hayatına çok büyük kötülükler getirdiğini düşündüğünü, bu kötülüklerle kıyaslandığında 11 Eylül olaylarının çok küçük gibi kaldığını kaydetti.

Daniel Faust, Amerika'nın Irak'a girmesi ile ilgili olarak da, "Benim hayatımda gördüğüm en kötü başkanla yönetiliyoruz. Bu savaş çok büyük bir hata ve tam bir felaket. Saçma sapan, delice ve sadece parayla ve petrolle ilgili" yorumunu yaptı.

New York'ta yaşayan sanatçı Sam Samore ise, 11 Eylül saldırılarında olanları bizzat kendisinin de yaşadığını ifade ederek, artık sadece barış istediklerini vurguladı.

Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Sanatçıların 'George Bush' tepkisi
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2007, 14:36:48 »
Haber için saol