Gönderen Konu: Otomotiv tasarımının kalbi Bursa'da atacak 06 şubat  (Okunma sayısı 381 defa)

Çevrimdışı Guiza

• MODERATÖR
  • 3. SINIF UYE
  • Puan -4405
    • MSN Messenger - Sanane@Oyunsiteniz.com
    • Profili Görüntüle
    • www.Oyunsiteniz.com
Otomotiv tasarımının kalbi Bursa'da atacakTürkiye'nin ilk ve tek araba müzesi olan Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi'nin restore edilen hamam bölümünde Piemonte Torino Tasarım Sergisi (Piemonte Torino Design) açıldı
Tofaş CEO'su Ali Pandır ve İtalya Büyükelçisi Carlo Marsini tarafından açılan sergide, 100 yılı aşkın bir süredir otomotiv endüstrisinde faaliyet gösteren Fiat'ın doğduğu bölge olan Piemonte'nin İtalya tasarım camiasında sahip olduğu yer ve yapılan tasarımlar yer alıyor. 14 Şubat'a kadar gezilebilecek serginin açılışında konuşan Ali Pandır, Bursa'nın Fiat'ın ve dünyanın en önemli üretim merkezi olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi. Bu yolda atılan en önemli adım olan Doblo ve Albea modellerini Linea ve Mini Cargo'nun takip ettiğini vurgulayan Pandır, "Biz otomobil üretiminde dünya standardında kaliteyi yakaladığımızı ve başardığımızı kanıtladık. Biz sadece üretmiyor, ayrıca tasarlıyoruz da. Sadece Fiat değil, Peogeot ve Citroen gibi, Fiat dışındaki markalara da üretim yapabilecek yeterliliğe sahip, kalite araştırmalarında Avrupa müşterilerinde en yüksek değerlendirmeler alan üretim tesisi haline gelmekten gurur duyuyoruz." dedi. Büyükelçi Marsini de serginin Piemonte'nin endüstri tasarımcılığındaki mükemmelliğini ortaya koyduğunu söyledi.

Çevrimdışı black_tower91

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 48
  • DAvid Villaa
    • MSN Messenger - black_tower91@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Otomotiv tasarımının kalbi Bursa'da atacak 06 şubat
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2008, 18:53:47 »
saoll

Çevrimdışı rmelihr

• 2. SINIF UYE