Gönderen Konu: "Okullara bedava su verilmesi savurganlık olur"  (Okunma sayısı 417 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
"Okullara bedava su verilmesi savurganlık olur"
« : 11 Eylül 2007, 09:57:27 »
İSTANBUL (İHA) - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, okullara bedava su verilmesinin savurganlığa neden olacağını belirterek, "Suyun az da olsa bir bedeli olmalı. Eğer bir okulun su borcu varsa, bu borcu taksitlendirip, ödemede kolaylık sağlayabiliriz" dedi.

Okulların ilk gününde Alibeyköy'deki Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılı Eğitim Seti Dağıtım Töreni'ne katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, basın mensuplarının okullarda su konusundaki sorularını yanıtladı. Topbaş, belediyeye su borcu olan okulların borçlarının silinmesi konusunda ise İstanbul'da yaşanan su sıkıntısını hatırlattı. Bedava su verilmesinin gündemde olmadığını aktaran Topbaş, "İstanbul'da her zaman için su sıkıntısı var.

Okullara bedava su verilmesi savurganlığa neden olur. Suyun mutlaka bir bedeli olmalı. Az da olsa bir bedeli olmalı. Eğer bir okulun su borcu varsa, biz bu borcu taksitlendirip, ödemede kolaylık sağlayabiliriz" diye konuştu.

Topbaş, "Okulların su bedellerini tamamen kaldırabiliriz ama maalesef bu sefer su savurganlığı ortaya çıkabilir. Muslukları tamir etmez, bakım yapmazlar. Oldukça cüzi bir oranda, düşük bir seviyede bir ücret uygulanıyor. Bu ücretin uygulanması lazım. Tamamen ücretsiz olduğu takdirde dikkat edilmeyeceği düşünüyoruz. Böylece savurganlığın önüne geçilir" şeklinde konuştu.

Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı ***ALfoNSo***

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 6935
  • Dü$medeN BuLuTLaRDa Ko$mAm GeREk...
    • Profili Görüntüle
"Okullara bedava su verilmesi savurganlık olur"
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2007, 14:53:27 »
haber için sağol