Gönderen Konu: ÖĞrencİler Emnİyet MÜdÜrÜ Alİ Yilmaz'i Zİyaret Ettİ 04.06  (Okunma sayısı 261 defa)

Çevrimdışı J@koß

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 1000
  • David ViLLa
    • Profili Görüntüle
Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın organizesinde Gaziantep'e davet edilen öğrenciler, Emniyet Müdürü Ali Yılmaz'ı ziyaret ettiler.
40 kişilik öğrenci grubu, Emniyet Müdürü Ali Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında değişik ülkelerden katılan öğrenciler, şarkı ve şiir okuyarak kısa bir resitalde bulundular. Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, öğrencilere ikramlarda bulunarak Emniyet Müdürlüğü'nün şapkalarından hediye etti.

Ziyaret sırasında bir konuşma yapan Yılmaz, Türkçe Olimpiyatlarına katılan öğrencilerin Gaziantep iline ve Emniyet Müdürlüğü'ne yapmış oldukları ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirterek, "Sizler, Türkçe'yi ana dil gibi konuşmanızdan dolayı ülkeler arası bir kültür elçisi görevi görmektesiniz, farklı dilleri bilmek önyargılı düşünceleri yok eder ve dünya barışına olumlu katkı sağlar. Bu bakımdan sizleri önemsiyoruz, çünkü gençler bizim geleceğimizdir. Türk kültürünü öğrenmenizden ve beni ziyaretinizden dolayı çok memnun oldum. Sizlerle gurur duydum" dedi.