Gönderen Konu: Baykalı şok eden köylü kız 10.6  (Okunma sayısı 465 defa)

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
  • olm kişisel mesajdan sanane
    • MSN Messenger - m3t3_d1nh0@windowslive.com
    • Profili Görüntüle
Baykalı şok eden köylü kız 10.6
« : 10 Haziran 2008, 12:37:30 »
Baykalı şok eden köylü kız
5 Haziran 2008 Perşembe
Baykal poşuyu taktı Güneydoğu yollarına düştü. Tarım işçileriyle sohbet ederken araya genç bir kız girdi ve...

CHP lideri Deniz Baykal "bunlar Sivas'tan öteye gidemezler" diyen başkan Erdoğan'a inat Güneydoğu gezisine çıktı. Şanlıurfa'da tarım kurultayına katılan Baykal, birlik beraberlik ve kardeşlik mesajları verdi. CHP lideri Şanlıurfa yolu üzerinde tarım işçileriyle sohbet ederken genç kız araya girerek sözünü kesti. Yardım isteyen kıza Baykal'ın sözleri ikna etmedi ve Baykal'a "Sözle pilav pişmez'' cevabını verdi. Kendi giydiği elbiseyle Baykal'ın giydiği elbiseyi örnek gösterdi. SÖZLE PİLAV PİŞMEZ Baykal, havaalanından kent merkezine gelişi sırasında konvoydaki kazadan önce yolda durarak tarlalarda çalışan bazı tarım işçileriyle sohbet etti. Kuraklığın bölgeyi çok olumsuz etkilediğini belirten Baykal, sulama konusunun son zamanlarda ihmal edildiğini, o nedenle de sorunun bu boyutlara vardığını söyledi. Kadın işçilere ne kadar yevmiye aldıklarını soran Baykal, ''Kuraklıktan dolayı bu yıl verim çok düşük. Bütün çiftçilerimize geçmiş olsun diyorum. Türkiye'nin bu konuda bir an önce önlem alması lazım'' dedi. BİR SİZİN GİYİMİZİNE BAKIN BİR DE BİZİM GİYİMİMİZE Bu sırada, Baykal'ın yanına gelen tarım işçisi bir genç kız, ''Biz burada toplandık. Bizim için bir şeyler yapın'' dedi. Genç kız, ''Biliyorum bizde sıkıntılarınızı anlatmak için buradayız'' diyen Baykal'a ''Bir sizin giyiminize bakın bir de bizim giyimimize'' karşılığını verdi.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2008, 22:42:18 »
Haber İçin Sağol