Gönderen Konu: Alanya'da 4 Araç Kundaklanarak Yakıldı 4 Şubat 2008  (Okunma sayısı 466 defa)

Çevrimdışı Guiza

• MODERATÖR
  • 3. SINIF UYE
  • Puan -4405
    • MSN Messenger - Sanane@Oyunsiteniz.com
    • Profili Görüntüle
    • www.Oyunsiteniz.com
Antalya'nın Alanya ilçesinde 1 minibüs, 2 otomobil ve 1 motosiklet olmak üzere 4 araç kundaklandı. Araç sahipleri patlama sesi ile uykularından uyanırken, araçlar olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Kullanılamaz hale gelen araçların sahipleri, kundaklama olayını Bingöl'de dün 10 PKK'lının öldürülmesinin intikamı olarak değerlendiriyor.
Edinilen bilgilere göre, olay gece 04.30 sularında Saray Mahallesi Özmüftüoğlu Sokak'ta meydana geldi. Kimliği belirsiz kişiler ilk önce park halindeki Muzaffer Turgut'a ait 07 NBA 72 plakalı otomobilin ön kaportasını yaktı. Daha sonra Emine Özmüftüoğlu Cami imamı Mustafa Şimşek'in park halindeki 07 NIL 53 plakalı motosikleti tamamen yakıldı. Motosikletten sıçrayan alevler, park halindeki 07 NJ 703 plakalı otomobile sıçradı. Alevler bu aracın içini ve ön kısmının tamamen yanmasına neden oldu. Kundakçılar daha sonra binanın arkasında bulunan Mehmet Çelik'e ait 34 UP 3001 plakalı minibüsüde ateşe verdi. Olay yerine yakın bir bekçinin müdahalesi ile minibüsün tamamen yanması önlendi. Minibüsün sol tamponu zarar gördü. Araç sahipleri patlama sesi ve alevlerden eve yansıyan ışık ile uyandı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan araçları kısa sürede söndürdü. Mahalle sakinlerinin ifadelerine başvuran polis, kundaklama olayını gerçekleştiren kişileri ararken, bölgedeki şehir güvenlik kameraları da izlemeye alındı.

Aracı ve motosikleti yakılan Emine Özmüftüoğlu Cami imamı Mustafa Şimşek yaşadığı olayı şöyle anlattı: "Gece uyuyorduk. Sabaha karşı saat 04.30'da patlama sesi ile uyandık. Güçlü bir ışığın geldiğini görünce aşağıya baktım ve arabaların yandığını gördüm. Komşularımızla beraber panikle aşağıya doğru koşmaya başladık. Benim arabamın, motosikletimin ve komşumuzun aracının yandığını gördüm. Olay yerine gelen itfaiye araçları söndürdü ama arabam ve motorum kullanılamaz hale gelmişti. Aynı zamanda binanın arka tarafında park halindeki bir minibüste yakılmış. Yanan aracın yakınında bulunan bir bekçi yangına müdahale ederek minibüsü söndürmüş ancak bizim arabalarımız yandı."

İlçede yaşanan son araç kundaklama olayının İstanbul'daki olanlarla bağlantılı olabileceğine dikkat çeken Şimşek, Bingöl'de 10 PKK'lının öldürülmesinin ardında gerçekleşmesinin şüphelerini arttırdığını kaydetti. Şimşek, "Alanya'da son günlerde araçlar ve dükkanlar kundaklanıyor. Dün gece de benim aracım kundaklandı. Üstelik sadece benim aracım yanmadı. Komşularımın araçları da yakıldı. Toplu halde kundaklama olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

21 Ocak'ta Restaurantı yakılan Yücel Ceketli ise PKK'lıların seslerini duyurabilmek için bu tür olaylara başvurduğunu söyledi. Araçları yakanların PKK yandaşları olabileceğine işaret eden Ceketli, "Bunların amaçları sadece ses getirmek. Alanya'da terör estirmek ve terör yaratmak istiyorlar. Ancak amaçlarına ulaşamayacaklar. Bu tür olaylar Alanya'da inşallah son olur.

Çevrimdışı black_tower91

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 48
  • DAvid Villaa
    • MSN Messenger - black_tower91@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Alanya'da 4 Araç Kundaklanarak Yakıldı 4 Şubat 2008
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2008, 18:51:50 »
saoll

Çevrimdışı rmelihr

• 2. SINIF UYE