Gönderen Konu: Eğitim alan köpeklere diploma yerine yonga  (Okunma sayısı 606 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Eğitim alan köpeklere diploma yerine yonga
« : 03 Ağustos 2007, 01:27:21 »
Köpeklerin eğitimini şehir dışındaki çiftliklerden evlere taşıyan Köpek Eğitim Uzmanı Cem Bakaçhan, kullandığı yongalar ile köpekleri teknoloji ile de buluşturuyor.

Yaşadıkları ortamda eğitim alan köpekler, Avrupa'da uygulanan “Pozitif Eğitim” yöntemi ile cezalandırılmadan eğitim alıyor. Bakaçhan'ın, eğittiği köpeklere ücretsiz olarak taktığı yongalar sayesinde, kaybolduğunda köpeğin yeri kolaylıkla tespit edilebiliyor.

Cem Bakaçhan, köpeklere yonga takılarak onlara bir kimlik kazandırılmasının ve bu sayede pek çok imkandan faydalanılmasının mümkün olduğunu söyleyerek, ücretsiz yonga servisinin bunun önünü açmayı hedeflediğini ifade ediyor.

1995 yılından beri 550'yi aşkın köpeğe eğitim veren Bakaçhan, kullandığıpozitif eğitim yöntemleri ile, ceza vermeden, kayış ve tasma kullanmadan, ödüllendirerek köpek eğitiyor. Ayrıca, geliştirdiği yeni yöntemler ve davranış terapileri ile problemli köpekleri topluma kazandırıyor ve sahipleriyle rahat yaşamalarını sağlıyor.

Köpeklerinden uzun süre ayrılmak istemeyen hayvanseverler için, evde eğitim veren Cem Bakaçhan, dört hafta köpeği, bir hafta ise sahibini eğitiyor. Bakaçhan'ın eğittiği köpekler arasında Cem Hakko, Betina Hakko, Sefa Dinçer, Mehmet Emin Karamehmet, Oğuz Koloğlu, Jefi Kamhi ve Hakan Uzan gibi isimlerin köpekleri de bulunuyor.
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2007, 20:16:19 »
Eywallah kardeşim

Çevrimdışı J@koß

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 1000
  • David ViLLa
    • Profili Görüntüle