Gönderen Konu: BİLGİSAYARIM KENDİ KENDİNE RESET ATIYOR  (Okunma sayısı 2704 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
BİLGİSAYARIM KENDİ KENDİNE RESET ATIYOR
« : 24 Ocak 2007, 22:48:28 »
UZUN ZAMANDİR BİLGİSAYARİM DURDUK YERE KENDİ KENDİNE KAPANİP DURUYOR . DAHA ÖNCEDEN FORMAT ATMAMA RAĞMEN PROBLEMİMİ ÇÖZEMEDİM . SİZCE SORUNUMUN NEDENİ NE OLABİLİR ?

KONU HAKKINDA BİLGİNİZ OLMASA BİLE ELİNİZDEN GELDİĞİNCE FİKİR , GÖRÜŞ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM . ŞİMDİDEN TOPİCİ OKUYUP DA YORUM YAPAN ARKADAŞLARİMA TEŞEKKÜR EDERİM

Çevrimdışı gamerbk

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 19
    • ICQ Messenger - 381060382
    • MSN Messenger - bugrakaykacx@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2007, 23:15:37 »
gerçekten şimdiye kadar çok karşılaştığım bi sorun.oyuna girerken falan bazı arkadaşların pcsi res atıyomuş.aklıma ilk olarak gelen power supply.sistemde tam olarak ne takılı senin onları yaz bi.tv kartı,hdd vs olarak

Çevrimdışı m3t3d1nh0

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 9028
  • olm kişisel mesajdan sanane
    • MSN Messenger - m3t3_d1nh0@windowslive.com
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2007, 07:32:16 »
HAMZA ABİ ÖNCEDEN BİZDEDE OLUYORDU HALAMIN KOCASI ADANADAN GELDİ DÜZELTTİ BAK ŞÖYLE YAPTI BELKİ SEN DE YAPARSAN BELKİ DÜZELİR BAK ŞİMDİ SENİN PC DE OLAN BÜTÜN GEREKSİZ DOSYALARI SİLMEN LAZIM BAK REİMMİŞ FLN YANİ ÖLE BAŞKA GEREKSİZ DOSYALARDA VAR İŞTE ONLARI SİL BİZDE O HALAMIN KOCASI 76 TANE GEREKSİZ ÖĞE BULDU EĞER BÖLE YAPARSAN DÜZELME İHTİMALİ OLABİLİR

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2007, 08:42:27 »
HAMZA ABİ ÖNCEDEN BİZDEDE OLUYORDU HALAMIN KOCASI ADANADAN GELDİ DÜZELTTİ BAK ŞÖYLE YAPTI BELKİ SEN DE YAPARSAN BELKİ DÜZELİR BAK ŞİMDİ SENİN PC DE OLAN BÜTÜN GEREKSİZ DOSYALARI SİLMEN LAZIM BAK REİMMİŞ FLN YANİ ÖLE BAŞKA GEREKSİZ DOSYALARDA VAR İŞTE ONLARI SİL BİZDE O HALAMIN KOCASI 76 TANE GEREKSİZ ÖĞE BULDU EĞER BÖLE YAPARSAN DÜZELME İHTİMALİ OLABİLİR

pcmde bulunan gereksiz dosyalari silmem ile format atmam arasinda hiç bir fark yok . format atinca da tüm gereksiz dosyalar silinmiş oluyor fakat sorunum halen düzelmiyor . ilgilendiğin için teşekkür ederim yinede ;)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2007, 08:44:33 »
gerçekten şimdiye kadar çok karşılaştığım bi sorun.oyuna girerken falan bazı arkadaşların pcsi res atıyomuş.aklıma ilk olarak gelen power supply.sistemde tam olarak ne takılı senin onları yaz bi.tv kartı,hdd vs olarak

bende de bir ara pes 5 i açarken bilgisayar resetleniyordu fakat bu sorunu format attıktan sonra çözdüm ve pes 5 i yeniden yüklediğim zaman bir daha böyle bir sorunla karşılaşmadim . ama pcmin kendi kendine kapanmasi sorununu bu yolla çözemedim malesef . sistemde tam olarak ne takılı derken neyi kastettiğini anlamadim ?

Çevrimdışı яєαρєя

• 3. SINIF UYE
  • Puan 253
  • reaper
    • MSN Messenger - emicin6@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2007, 09:10:27 »
hamza guc alıcını kontrol ettır yane power ını eğer orda bi sorun varsa aldıgı elektrığı dogru yayamıyodur pc ne ve bıran once baktır cunku duzensız elektrık akımı sayesınde ramı ve ana kartını yakabılırsın

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2007, 09:12:33 »
hamza guc alıcını kontrol ettır yane power ını eğer orda bi sorun varsa aldıgı elektrığı dogru yayamıyodur pc ne ve bıran once baktır cunku duzensız elektrık akımı sayesınde ramı ve ana kartını yakabılırsın

bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim kardeşim . haftasonu bilgisayari kadikoye götüreyim ben . diğer parçalara zarar vermesin

Çevrimdışı яєαρєя

• 3. SINIF UYE
  • Puan 253
  • reaper
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2007, 09:13:47 »
en iyisini yaparsın cunku ben bi aralar bilgisayarcının yanında calıstım bu gıbı durumlardan gelıyo bırcok ınsan power da sorun cıkıyo yane

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2007, 09:17:02 »
en iyisini yaparsın cunku ben bi aralar bilgisayarcının yanında calıstım bu gıbı durumlardan gelıyo bırcok ınsan power da sorun cıkıyo yane

tamam reaper , haftasonu bi gösterteyim bilgisayari . haber vermen çok iyi oldu . saol ;)

Çevrimdışı яєαρєя

• 3. SINIF UYE
  • Puan 253
  • reaper
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : 25 Ocak 2007, 09:18:16 »
bişi değil hamza

Çevrimdışı nadir_pıero

• Osc Çizik Üye

• 3. SINIF UYE
  • *
  • Puan -101
    • MSN Messenger - nadir_piero10@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : 25 Ocak 2007, 09:19:58 »
ewt sorun güç kaynağında hamza
güç kaynağın tozlanmıştır ona fandan hava gitmiyodur pcde kendini resetlemek zorunda kalıodur
bence sen temiz hafif ıslak bi bez al orda anakartın fanının tozunu al büyük ihtimal düzelecektir ;)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #11 : 25 Ocak 2007, 09:21:22 »
ewt sorun güç kaynağında hamza
güç kaynağın tozlanmıştır ona fandan hava gitmiyodur pcde kendini resetlemek zorunda kalıodur
bence sen temiz hafif ıslak bi bez al orda anakartın fanının tozunu al büyük ihtimal düzelecektir ;)

bilgisayari servise götürmeden önce söylediğin yolu da deneyeceğim . umarim işe yarar . saol nadir ;)