Gönderen Konu: Allerjik Nezle  (Okunma sayısı 720 defa)

Çevrimdışı weathered

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 65
  • OyunSiteniz.Com
    • Profili Görüntüle
Allerjik Nezle
« : 26 Ocak 2009, 22:08:43 »
arkadaslar bende bu sorun 10 senedir var ve bircok kiside bu sorunun oldugunu bildigim halde tedavi icin neler yapilabilecegi konusunda malesef pek bir bilgiye rastlamadim.

bademcik tasi denilen sey (eminim bircogunuzda var) bogazda bademciklerin arka cebinde olusan ufak beyaz seyler ve cok kotu kokarlar arada sirada bir nesneyle uzanarak almak mumkundur bazende agziniza gelir yutarsiniz.. ayda 1 - 2 kere olusur.

tecrubelerime dayanarak soyluyorum tozlu kurak bolgelerde yasayanlarda yada sigara icenlerde daha cok ve sIk olur ben 10 sene once ilk ciktigi zaman doktora gitmistim o zaman latin dilinde teshisi soylemisti ve bana toza allerjim oldugunu tebesir toz deterjan vs uzak durmami ve sigarayi kesinlikle icmememi soyledi (4 ay once biraktim) ama nafile hicbirsey engel olamadi halen ayda 1 -2 kere cikar meydana ve kotu kokusuyla beni etrafimdakilere rezil eder..

bu bademcik tasi denen illettin kokusuyla insana arkadasini isini ve hatta esini bile kaybettirebileceginden cok cok onemli oldugunu dusunuyorum

simdi 10 sene sonra bir arkadasima bu koku yuzunden cok kotu mahcup olup sonrada ''yetti artik'' diyip yaptigim arastirmalar sonucu bulduklarimi sizlerle paylasayim:
malesef Turkce sadece 1 site bulabildim ordada cozum olarak bademciklerin alinmasi faydali olur demis ben yetersiz buldum ve ingilizce arastirdim karsima cok sukurki bir kac guzel site cikti hatta bir suru kisinin bu konuyu tartistigi birde forum cikti.

bir sitede bir doktor olayi cok guzel aciklamis ve tavsiyesi su: ''olu deri ve hucreler mukus yardimiyla bademcikler arkasindaki gozeneklerden bogaza atilir ve bu artiklar yutulur fakat bazi kisilerde bu artiklar bademcikler arkasindaki cepte kalirlar ve bunlar bakteriler icin mukemmel yiyeceklerdir sonuc olarakta oraya yigilan bakteriler bu yumaklari olustururlar ve kotu kokuya sebep olurlar''

''bademcikleri aldirmak kesin cozumdur fakat boyle ciddi bir operasyona girmeden once denemeniz gereken ve muhtemelen ise yarayabilecek bir yontem var; 1:1 olcek tuzlu suyla gunde 3 defa gargara yapin yada eczaneden * gargarayi alin ve kullanin''

* ilac ismini veremeyecegimden yazmadim ama merak edenler icin adresi veriyorum site ingilizce malesef ama orda gargaranin markasini gorursunuz sanirim

http://www.doctorhoffman.com/xlith.htm

bir forumdada su tavsiyelerde bulunmuslar: ''bir kisi uzun yillardir bu sorununun oldugunu ve ne zaman sut yogurt vs kullansa bu seylerin ciktigini farketmis ve o gunden beri sut ve sut urunleri kullanmiyormus ve o gunden beride kesilmis..''

''baska bir kisi gece yatmadan once 1 dis sarmisagi cigneyip yutun diyor kendisi denemis ise yaradigini soyluyor''

birde ismini kurallar geregi veremedigim bademcik tasi tedavi setleri var eczanelerde satiliyormus bilmiyorum ise yariyormu

evet arkadaslar elimden geldigince Turkceye cevirdim ve buldugum cozumler

sut ve sut urunleri kullanma
gunde 3 defa gargara yap
bademcik tasi setlerini dene
sarmisak cigne

bunlarda ise yaramazsa
bademcikleri aldir

ben bu konuyla ilgili forumda daha once bisey yazilmismi diye bir arama yaptim 2 konu cikti bu sikayetle ilgili ama malesef yorumlar ve tavsiyeler hep bademcik iltihabiyla ilgiliydi. bu benim bahsettigim konu (ve muhtemelen benden onceki diger arkadaslarinda bahsetmeye calistigi konu) bademcik iltihabi degil bu kotu koku yapan bademcik tasi bunun yarattigi sorun fiziksel degil psikolojik.

bu forum sitesi ingilizce merak eden varsa adresi:
http://www.abchomeopathy.com/forum2.php/50088/