İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Force23

361
YEREL HABERLER / Devrek'te trafik kazası: 3 ölü
« : 12 Eylül 2007, 10:07:08 »
ZONGULDAK (İHA) - Ordu Ticaret ve Sanayi İl Müdürü İsa Bulgur, trafik kazasında hayatını kaybetti.

 
Zonguldak'ın Devrek ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, 3 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı.

 
Kara nokta olarak bilinen Ataköy mevkiinde Devrek'e giden 53 EF 317 plakalı İsa Bulgur (51) yönetimindeki otomobil hatalı sollama yapınca Mengen istikametine giden 44 yaşındaki Yakup Çellek yönetimindeki 14 BN 136 plakalı kamyonun altına girdi.

 
Kazada, sürücü İsa Bulgur, eşi Neriman Bulgur (46), oğlu Ebubekir Bulgur (26) hayatını kaybetti.

4 YARALI
Gelinleri Şirin Bulgur (22), torun Nuray Bulgur (2), Çiçek Bulgur ağır yaralandı.
Yaralılardan Şirin Bulgur Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken diğer yaralılar Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Ordu Ticaret ve Sanayi İl Müdürü İsa Bulgur'un çocuğunu Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ne yazdırmak için kente geldiği belirtildi. Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Müdürlüğü görevinde de bulunduğu ifade edilen İsa Bulgur ve ailesinin cenazelerinin Devrek Devlet Hastanesi morgunda olduğu ve Gümüşhane'ye gönderileceği belirtildi.
Bu arada kamyon sürücüsü Yakup Çellek'in de yaralandığı kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.


362
YEREL HABERLER / Ramazan bugün başlıyor
« : 12 Eylül 2007, 10:06:53 »
İslam aleminin kutsal ayı Ramazan bu akşam kılınacak ilk teravih namazıyla başlayacak ve gece yarısından sonra sahura kalkılacak.

Ramazan'da orucu en erken Iğdırlılar, en geç de Çanakkaleliler açacak. Ramazan'ın ilk günü Ankara'da 19.12'de, İstanbul'da 19.28'de, İzmir'de 19.33'de, Çanakkale'de 19.37'de, Iğdır'da ise 18.27'de iftar yapılacak.
 
İlk gün İstanbul'da 14 saat 22 dakika, İzmir'de 14 saat 15 dakika, Ankara, Iğdır ve Çanakkale'de de 14 saat 19 dakika, son gün ise Ankara, Çanakkale ve Iğdır'da 13 saat 3 dakika, İstanbul ve İzmir'de ise 13 saat 4 dakika oruç tutulacak.

Kadir gecesi, 8 Ekim Pazartesi günü kutlanacak. 11 Ekim Perşembe günü son oruç tutulacak ve 12 Ekim'de Ramazan Bayramı başlayacak.
 
Öte yandan, çalışanların Teravih namazlarına katılımını sağlamak için teravih namazının saatleri il ve ilçe müftülüklerince düzenlenecek. Başkentte teravih namazı, yatsı ezanı saatine 15 dakika ilave edilerek kılınacak. Buna göre, Ankara'da ilk teravih namazı için ezan 20.46'da okunacak.
 
AA

 

363
YEREL HABERLER / İstanbul'da elektrik kesintisi
« : 12 Eylül 2007, 10:06:38 »
İstanbul -AA- İstanbul'un bazı semtlerinde 13-14 Eylül'de elektrik kesintisi yapılacak.

Sefaköy İşletme Müdürlüğünce enerji nakil hattı ve trafo binasında yapılacak olan çalışmalar nedeniyle 13 Eylül Perşembe günü 07.00 ile 18.00 saatleri arasında Sefaköy İkitelli Onurkent Kooperatifi şantiye trafolarından beslenen bloklar ile İkitelli Başak Konutları 2. Etap Hoca Ahmet Yesevi Camii civarında elektrik kesintisi uygulanacak.

Ayrıca, 14 Eylül Cuma günü de aynı saatler arasında Sefaköy İkitelli Başak Konutları 2. Etap Hoca Ahmet Yesevi Camii civarında elektrik kesintisi yapılacak.

364
YEREL HABERLER / Silahlı geline soruşturma
« : 12 Eylül 2007, 10:06:18 »
RİZE (İHA) - Rize'nin Çamlıhemşin İlçesine bağlı Ayder Yaylası'nda önceki gün yapılan çok sayıda silahların atıldığı düğünün görüntülerinin basında yer almasının ardından Rize Valiliği soruşturma başlattı.

Ayder Yaylası'nda Aslıhan Sarı ile İbrahim Memoğlu'nun evlendiği düğünde atılan silah görüntülerinin televizyonlarda yayınlanmasının ardından İçişleri Bakanlığı'nın talimatı doğrultusunda Rize Valiliği soruşturma başlattı. Gelin ve akrabalarının silah attığı görüntüler basın mensuplarından istenirken, düğüne katılan ve silah attığı belirlenen şahısların ifadelerine başvurulmaya başlandı.

Görüntülerde gelin eline verilen tabancayla ateş ederken, geline çevredekilerin tabanca ve pompalı tüfeklerle eşlik ettiği görülüyor.


365
Kardeş benim internetin kesilmesi siteye birdaha  girmeyeceğim anlamına gelmiyor yine burdayım kurtuluş yok benden bu arada mert 3 gün niye istion ben bi yere gitmiom ve vermicem sana rütbemi patlada çatla  :D :D :D

366
YEREL HABERLER / 12 Eylül darbesi protesto ediliyor
« : 12 Eylül 2007, 10:03:10 »
ANKARA (ANKA) - 12 Eylül 1980 askeri darbesi, 27. yıl dönümünde protesto ediliyor.
1980 darbesi, aralarında meslek odaları, sendikalar ile demokratik kitle örgütlerinin temsilcilerinin olduğu gruplar tarafından Ankara, İstanbul, İzmir ve bazı büyükşehirlerde düzenlenecek gösterilerle protesto edilecek. Protesto eylemlerinde darbenin sorumlularının yargılanması ve demokratik anayasa talepleri öne çıkacak.

-ANKARA'DA RADYOEVİ VE KIŞLA ÖNÜNDE EYLEM-

Ankara'da 5 Eylül'de başlayan “darbe karşıtı” etkinlikler 16 Eylül'e kadar devam edecek.
Yarın Eşref Akıncı Kışlası önünde saat 11.00'de Basın Açıklaması Siyah Çelenk Koyma eylemi yapacak olan gruplar, saat 14.30'da Yüksel Caddesi'nde bir araya gelecek. Buradaki açıklamanın ardından saat 15.15'te ABD Büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenlenecek. Saat 19.00'da yine Yüksel Caddesi'nde “Gidenlerin anısına” başlığıyla sinevizyon gösterisi ve şiir dinletisi yapılacak.

-TANIKLAR KONUŞACAK-

Etkinlikler 12 Eylül sonrasında da panel forumlarla devam edecek. “Tanıklar Konuşuyor” adlı program 15 Eylül'de İnşaat Mühendisleri Odası'nda düzenlenecek. Etkinlikte idam edilen ya da işkenceyle öldürülen kişilerin yakınları darbe döneminde yaşadıklarını anlatacak. Ankara'daki etkinliklerde son olarak 16 Eylül günü, yine İnşaat Mühendisleri Odası'nda Yılmaz Demiral'ın “Memleket Halleri ve Bir Köpek” adlı tiyatro oyunu sergilenecek.

-DİYARBAKIR CEZAEVİ ÖNÜNDE PROTESTO-

Diyarbakır Cezaevi dosyası 78'liler Girişimi öncülüğünde, yarın saat 12.00'de Diyarbakır Cezaevi önünde basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurulacak.
Toplantıya aralarında Ergin Cinmen, Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Prof. Dr. Tahsin Yeşildere, Prof. Dr. Baskın Oran, Prof. Dr. Gençay Gürsoy, Dr. Necdet İpekyüz, Celal Başlangıç, Tarık Ziya Ekinci, Nimet Tanrıkulu, Suavi, Ece Temelkuran, Seydi Fırat, Derya Sazak ve Volkan Şahin gibi aydın, yazar, gazeteci ve sanatçılar katılacak.

-İZMİR VE ANTALYA'DA ETKİNLİKLER-

İzmir'de Üçyol Vergi Dairesi önünde 12 Eylül askeri darbesi prtesto edilecek. Antalya'da ise “Kent, Çevre ve Demokrasi açısından 12 Eylül 1980 Darbesi” başlıklı panel ve forum, AKM Perge Salonu'nda düzenlenecek. Toplantıda, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyeleri Prof.Dr. Ruşen Keleş ve Prof.Dr. Cevat Geray ile Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ülkü Azrak gibi isimler konuşacak.

-12 EYLÜL'DE NE OLMUŞTU?-

Türkiye'de 27 yıl önce silahlı kuvvetler, dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kenan Evren komutasında 12 Eylül günü yönetime el koydu. Meclis'in Cumhurbaşkanı seçememesi ve ülkenin içinde bulunduğu kaos ortamı neden gösterilerek yapılan askeri darbe sonrası siyasi partiler kapatılarak birçok politikacı cezaevine gönderildi. 12 Eylül döneminde, 650 bin kişi gözaltına alındı, 1 milyon 683 bin kişi ise fişlendi.
Darbeyle birlikte açılan 210 bin davada 230 bin kişi yargılandı, 7 bin kişi için idam cezası istendi, 517 kişiye idam cezası verildi, 50 kişi asılarak idam edildi, 98 bin 404 kişi örgüt üyesi olmak suçundan yargılandı. Uzun yıllar devam eden davaların önemli bölümünde sonuç alınamadı.
Toplam 14 bin kişi yurttaşlıktan çıkarılırken, darbe sonrası 171 kişinin işkenceden öldüğü belgelendi. Cezaevlerinde toplam 299 kişi yaşamını yitirirken, 144 kişi kuşkulu biçimde ölü bulundu.
Kültür-sanat ve eğitim alanında, 937 film sakıncalı bulunduğu için yasaklandı, 23 bin 677 derneğin faaliyeti durduruldu, 3 bin 854 öğretmen, üniversitede görevli 120 öğretim üyesinin son verildi.
47 hâkimin de işine son verilen darbe sonrasında gazetecilere toplam 3 bin 315 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 31 gazeteci cezaevine girerken, 300 gazeteci saldırıya uğradı. Gazetecilerden üçü suikast sonucu öldürüldü. Gazeteler toplam 300 gün yayın yapamadı.
Darbe sonrasında hazırlanan 12 Eylül Anayasa'sına Türk halkı yüzde 90'lık oranla "evet" oyu verdi.


367
YEREL HABERLER / Terim: Ders almam, ders veririm
« : 12 Eylül 2007, 10:02:47 »
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Malta beraberliği sonrası yapılan eleştirilere sert yanıt verdi.

Fatih Terim, medyada (A) Milli Takım ve kendisi hakkında yapılan eleştirileri düzenlediği basın toplantısıyla yanıtladı. Eleşitirilere sert tepki gösteren Fatih Terim, şöyle konuştu: "Emek sarf ettim. Siz bilirmisiniz başarısızlıkları tek başına sırtlamanın ne demek olduğunu? Ben o cesareti gösterdim. Kimseden yardım istemedim. Sığınacağım tek liman ailem oldu. Çok büyük zaferler de yaşadım. Yine karşınızdayım. Gazetecilik diye bir meslek var ama insafsızlık diye bir meslek yok. Hem de kimsenin tatmadığı zaferler tattım. Bunları tadarken çok büyük bir yüreğe sahip olmak gerekir. Oyuncularımın kılına dokundurmam. Sonucu ben tayin ederim, onlar değil. Artık biraz değişin. Biz değişelim, siz de değişin. Haksız eleştirilerin hiçbir değeri yoktur. Pozitif enerjimi buna verecek kadar değerli görmüyorum. Kısa zamanda ateşin içinde oyuncularımızı nasıl Maceristan maçına hazırlarız onu düşünüyoruz. Arkadaşlar ben bundan sonra ders almam, ders veririm. Kalemimiz yok ki her dakikada yazalım. Konuşmamız gerektiği zaman konuşmaya özen gösteriyoruz."

 

368
YEREL HABERLER / Grip aşıları satışa çıktı
« : 12 Eylül 2007, 10:02:21 »
ÇANAKKALE (İHA) - Çanakkale Eczacılar Odası Başkanı Selim Balcı, grip aşılarının etkili olabilmesi için zamanında yapılmasının şart olduğunu söyledi.

Çanakkale Eczacılar Odası Başkanı Selim Balcı, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yurtdışından iki çeşit grip aşısı ithal edildiğini belirterek, "Bunlardan Fluarix adı verilen grip aşısı 16 milyon 390 bin liradan, Vaxsi Grip isimli aşısı da 17 milyon 100 bin liradan satışa sunuldu. Önceki yıla göre fiyatlar aynı. Bu grip aşılarının faydalı olabilmesi için zamanında vurdurulmaları gerekiyor. Özellikle Eylül ayı ile Kasım ayı sonuna kadar bu aşıların vurdurulması halinde gribe yakalanma riski daha az oluyor. Buna dikkat edilmeli" dedi.

Balcı, Dünya Sağlık Teşkilatı ve Sağlık Bakanlığı tarafından grip aşısı yapılması tıbben tavsiye edilen kişileri açıkça edildiğini de ifade ederek, "Buna göre 65 yaşından büyük olanlar, astım ve kronik solunum sistemi hastalığı (kronik bronşit) olanlar, kronik kalp ve dolaşım sistemi hastalığı (yüksek tansiyon, kalp yetmezliği) olanlar, kronik metabolik hastalığı (şeker) olanlar, uzun süreli aspirin tedavisi gören bebek ve çocuklar, bağışıklık sistemini baskılayıcı tedavi görenler, hemoglobinoplastisi (kan hastalığı) olanlar, HIV enfeksiyonu olanlar ve sayılan bu maddelerdeki kişilerle temas halinde olanlar grip aşışı olmalı. Bunun dışında 50 yaşından

369
YEREL HABERLER / PKK treni havaya uçuracaktı
« : 12 Eylül 2007, 10:02:06 »
Diyarbakır'ın Ergani ilçesi Çaytepe köyü yakınlarında tren raylarına döşenen patlayıcı son anda fark edildi. Güvenlik güçleri tarafından imha edilen patlayıcının tahrip gücünün yüksek olduğu öğrenildi.

Ergani ilçesi Çaytepe köyü yakınlarında önce yola döşenen mayın köylüler tarafından fark edilerek güvenlik güçlerine bildirildi. Olay yerine gelen bomba imha uzmanları köy yolundaki mayını imha ederken, çevrede patlayıcı araması yaptı. Yapılan arama sırasında tren raylarına konulmuş ikinci bir patlayıcı rastlandı. Uzmanlar bombayı imha ederken, bombanın tren geçtiği sırada patlaması durumunda büyük bir facianın yaşanabileceğini söylediler.

Bu arada, Tunceli'nin Ovacık ilçesine bağlı Yeşilyazı Jandarma Karakolu'na gece 03.00'te terör örgütü PKK üyeleri tarafından taciz ateşi açıldı. Güvenlik güçlerinin karşılık verdiği olayda herhangi bir can kaybının yaşanmadığı kaydedildi. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldığı bildirildi.
 

370
YEREL HABERLER / Araçta 300 kg patlayıcı vardı
« : 12 Eylül 2007, 10:01:50 »
Ankara'daki Kurtuluş Otaparkı'ndaki bomba yüklü aracın içinde 300 kilogram TNT-Sodyum Nitrat patlayıcı madde olduğu belirlendi. Bu şimdiye kadar ele geçirilen en yüksek oranda patlayıcı oldu.


Bomba imha ekipleri, 4 saat süren çalışmalar sonunda patlayıcıyı etkisiz hale getirmeyi başardı.
 
Ankara'nın Kurtuluş semtinde bulunan bir çok katlı otopark'ta bulunan bombanın etkisiz hale getirilirken, konuyla igili ilginç bilgilere ulaşılıyor.

Soruşturmayı yürüten emniyet birimleri, çalışmanın istihbari olduğunu ifade ederken, asıl hedefin ise bir başka nokta olduğunu kaydettiler.

371
YEREL HABERLER / Tuğluk'un yargılanmasına devam edildi
« : 12 Eylül 2007, 10:01:28 »
DİYARBAKIR (ANKA) - DTP Milletvekili Aysel Tuğluk ve DTP Siirt eski İl Başkanı Murat Avcı'nın DTP Batman İl Kongresi'nde yaptıkları konuşma nedeniyle yargılanmalarına devam edildi.

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bu sabah görülen duruşmaya sanıklar katılmazken, avukatları hazır bulundu. Mahkemede söz alan Avukat Fethi Gümüş, Tuğluk'un milletvekili olması nedeniyle yargılanmasının durdurulmasını istedi. Mahkeme heyeti, Tuğluk ile ilgili İl Seçim Kurulu'ndan milletvekili seçilip seçilmediğine ilişkin resmi yazı istenmesine karar verdi.

Mahkeme ayrıca, duruşmaya katılmayan Avcı'nın bir sonraki duruşmada hazır bulunmasını, aksi taktirde zorla getirilmesine karar verileceğini bildirdi.
Tuğluk ve Avcı, 2006 yılında düzenlenen Batman İl Kongresi'nde yaptıkları konuşmalar nedeniyle TMK'nın 7/2 maddesine muhalefet ettikleri iddiasıyla 5 yıla kadar hapis istemi ile yargılanıyorlar.
 

372
YEREL HABERLER / "Birbirlerini çok seviyorlardı"
« : 12 Eylül 2007, 09:59:28 »
YALOVA(İHA) - Yalova'da dün hırsız zannettiği 3 aylık hamile olan müdire eşini tabancayla vuran polis memuru tutuklandı. Ateş çiftinin oturduğu evin sahibi Kibar Hasan Kılıçsoy, çiftin birbirlerini çok sevdiğini söyledi.

Merkez Samanlı köyünde meydana gelen olayda, TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı'na bağlı Atatürk Köşkü'nün müdiresi İlksen Ateş (39), kendisini hırsız zanneden polis memuru eşi tarafından mutfakta tabancayla vurulmuştu. Verdiği ifadesinde mutfakta karaltı gördüğünü söyleyen Mustafa Ateş (40), sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Yalova Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

Çiftin Samanlı Köyü Spor Sokak üzerinde oturdukların evin sahibi Kibar Hasan Kılıçsoy, olayı İHA'ya anlattı. "Onlar birbirlerini çok seviyorlardı" diyen Kılıçsoy, şunları söyledi:

"Biz onlarda sevgiden başka bir şeye rastlamadık. Hani bir kelebeği zarar vermemek için tutmazsınız ya, onlar da birbirlerini o kadar çok severlerdi. Birbirleri ile tartışmayı bırakın, ağır sözlerini dahi duymadık."

Olayın yaşandığı gece 2 el silah sesi ile uyandıklarını belirten Kılıçsoy, "Silah sesi duyduğum zaman, içerden mi dışarıdan mı geldiğini fark edemedik. 2 el silah sesi duydum. Ardından evden bağırma sesleri gelmeye başladı. Silah sesinden sonra kısa bir duraksama oldu. Ardından her ikisinin de bağırma sesleri yükseldi. Ama Mustafa öyle bir bağırıyordu ki, ev sallandı.
 
Cinayetin ardından İlksen Ateş'in annesi ve kardeşi, damatlarını nezarette ziyarete gitmişler. Böyle bir olay sonrasında en çok şüphelenecek olan kişi annesidir, kardeşidir. Annesi ve kardeşi damatlarından davacı olmadı. Nezaretteyken gidip damatları ile görüştüler. Orda birbirlerine sarıldılar. Hatta İlksen'in annesi Mustafa'ya "benim kızım gitti, ama sen benim evladımsın, evladım kalacaksın" dedi" şeklinde konuştu.

İlksen Ateş'in cenazesi bugün ikindi namazına müteakiben İzmit'e toprağa verilecek.