Gönderen Konu: Call of Duty 4 İçin Oyun Önincelemesi  (Okunma sayısı 1004 defa)

Çevrimdışı YuRY

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1606
    • MSN Messenger - Tr_YuRY@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Call of Duty 4 İçin Oyun Önincelemesi
« : 12 Haziran 2007, 20:55:42 »
Yüz küsür kez aynı videoyu izlemiş ve gözünü kapattığında dahi 720P de aynen izlemeye devam edebilen ben, size bu şahane videonun ufak bir analizini sunmak istiyorum. Evet bir çoğunuz şaşırmış durumda .Belkide hayal kırıklığı... İkinci dünya savaşı denildiğin de akla ilk gelen oyun, neden günümüz savaşlarını konu alıyor. Eğer videoyu dikkatlice izlediyseniz, endişelerin yersiz olduğunu anlayacaksınız. Hele ki BF2 klonu benzetmelerine çok karşıyım... Videodaki animasyonlar alışık olduklarımızın çok ötesinde... Bunun atmosfere katacağı etki inanılmaz düzeyde olacak sizi temin ederim... Yine dar sokak çatışmaları,kum,toz ve duman eşliğinde hızlı çatışmalar yani bildiğiniz CoD aksiyonu,üzerine böylesi animasyonlar...
       Aslında CoD 3  e yan gözlerle bakan biz PC oyuncuları, en azından son bir Nazi avına çıkmayı isterdik, istiyorduk da ama vatan haini oyunumuz, tarih değişikliği yaparak bütün platformlardaki oyuncuları ters köşeye yatırdı... Belki Cod 4 yine ikinci dünya savaşı teması ile çıkacak olsa, daha iyi grafikler daha iyi animasyonlar eşliğinde, hayır diyemezdim... Daha içim rahat bekliyor olurdum. Ancak söylermisiniz ikinci dünya savaşında görmediğimiz şehir savaşmadığımız cephe kaldı mı? Seneryo desen zaten belli,ama yeni oyunun videosundan da anlaşılacağı gibi bu kez hem sağlam bir seneryo ,hemde de çok daha farklı mekanlarda savaşabileceğimiz ortamlar var..Kullanacağımız araç gereç yelpazesinden bahsetmeye bile gerek yok... Belki Cod sizin için sadece multiplayer anlamına geliyordur. Senaryo benim için önemli değil diyebilirsiniz..Bu kadar katı düşünecek olsam bile Cod serisini yapan takımın bize günümüz savaşlarını sunuyor olmasından kendimi çok şanslı hissederdim ve öylede hissediyorum... Ayrıca dikkat edersiniz yeni tarih seçimiyle Cod 4, türün dört gözle beklenen diğer mihenk taşlarından bir hamlede sıyrılmış oldu... Kimsenin Cod 4'ü Medal of Honor yada Brother in Arms ile kolay kolay kıyaslayabileceğini sanmıyorum.
      Yine videoya dönecek olursak (zaten dönecek başka yer yok :( ) grafiklerinde çağ atladığını görüyoruz... Çevrede ki envai çeşit bitki örtüsünden ziyade yüz çizimleri beni çok etkiledi.Partükül efektleride son derece göz alıcı, yıkılan duvarlar fırlayan parçalar. Hepsi tarih ne olursa olsun insanı savaşın içinde hissettirecek kadar güçlü... Ayrıca günümüz teknolojilerini kullanacak olmamızda serinin eski oyunlarına nazaran çok daha sert ve acımasız bir ortamda savaşacağımız anlamına geliyor..Video nun başında ve sonunda görülen bay bıyık ın,ilk oyunlarda hiç ölmeyişinden şüphelenmiştim bu adam ölümsüz mü diye... Belli ki öyle çünkü arkadaş sapasağlam 1944 den 2007 lere gelebilmiş... Kendisini tebrik ediyor ve yanımızda savaşacak olmasından mutluluk duyuyoruz.. .Belki çok erken ama,kahve stoklamaya başlasak iyi olacak gibi... Bizi uzun süre uykusuz bırakacak bir oyun geliyor. Unutmadan son bir not... Bu daha ilk video...

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2007, 00:42:24 »
eline sağlik korsan

Çevrimdışı ***ALfoNSo***

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 6935
  • Dü$medeN BuLuTLaRDa Ko$mAm GeREk...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2007, 15:53:25 »