Gönderen Konu: Şampiyon Spurs  (Okunma sayısı 542 defa)

Çevrimdışı DeViL

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2621
  • ultrAslan
    • AOL Instant Messenger - uA
    • Yahoo Instant Messenger  - Pc-co
    • Profili Görüntüle
Şampiyon Spurs
« : 15 Haziran 2007, 19:50:40 »
Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) şampiyon San Antonio Spurs oldu. Cleveland Cavaliers ile final serisinde mücadele eden Spurs seriyi 4-0 ile tamamlayarak mutlu sona ulaştı. Tim Duncan ve arkadaşları bu sabaha karşı Cleveland'da oynanan ve ilk yarısını 39-34 önde tamamladığı serinin 4. maçında Cavaliers'ı 83-82'lik skorla mağlup etti. Spurs'ta, üçüncü maçın en kötü ismi olan Manu Ginobili 13'ü son çeyrekte olmak üzere 27 sayı, 5 ribauntluk performansı ile maçın yıldızı olurken Tony Parker 24 sayı, 7 ribaunt ve ilk yarı boyunca serbest atışlardan sadece 2 sayı bulabilen Tim Duncan 12 sayı, 15 ribaunt, 2 blok ile karşılaşmayı tamamlarken, serinin diğer maçlarında olduğu gibi son çeyreği yine önde tamamlayan (30-23) Cavaliers'da LeBron James'in 24 sayı, 6 ribaunt, 10 asistlik performansı mağlubiyeti engellemeye yetmedi.

Cavaliers takım halinde 32/84 saha içi yüzdeyle oynarken (LeBron James 10/30) Spurs 29/68 ile bu kategoride daha yüksek yüzdeyle sayı buldu. Üç sayılık atışlarda ev sahibi ekip 7/22 (Spurs 5/19) ile rakibine göre daha iyi bir yüzde tuttururken serbest atışlarda ise San Antonio Spurs 20/34 ile faul çizgisinden neredeyse yarı yarıya isabet başarısı sağlarken Cavaliers'da bu oran 11/16 oldu.

Spurs 1999 yılından beri dördüncü kez şampiyonluğa ulaşarak büyük bir başarıya imza attı. San Antonio ekibi, Boston Celtics, Chicago Bulls ve Los Angeles Lakers'ın ardından NBA'de final serisini hiç maç kaybetmeden tamamlayan dördüncü takım olmayı başardı.

MVP Parker

Normal sezonun MVP ödülünü Alman Dirk Nowitzki'nin almasının ardından plyoff final serisinin MVP ödülünü ise bir başka Avrupalı oyuncu Fransız Tony Parker aldı. Seri boyunca % 57 saha içi şut yüzdesiyle 24,5 sayı ortalamasıyla oynayan Parker böylece bu ödülü alan ilk Avrupa doğumlu oyuncu oldu. Ünlü aktris Eva Longoria ile final serisi sonrası dünyaevine girecek olan yıldız oyuncu ödülünü aldıktan sonra şunları söyledi: "Takım arkadaşlarımın hepsi iyiydi ancak bu ödülü Michael Finley için alıyorum. Ben küçükken gece yarısı kalkar NBA finallerini seyrederdim ve bu ödülü hep Michael Jordan alırdı" dedi.

Final serisinin iyi isimlerinden biri olan Michael Finley ise şunları söyledi: "Kendimi çok iyi hissediyorum, bu insanlarla birlikte olduğum için Tanrı'nın ayrıcalıklı bir kuluyum. Basketbol topumu yatağımda eşimle arama koyacağım" dedi.

7. kez şampiyonluk yüzüğünü parmağına takan deneyimli oyuncu Robert Horry: "Bir yıl daha oynayacağım ve bir kez daha şampiyonluk görmek istiyorum. İyi bir takımı yenerek şampiyonluğa ulaştık" dedi.

Spurs'ün süper yıldızı Tim Duncan ise ; "Herkes müthiş bir performans sergiledi, zaten ödüller de böyle kazanılıyor" dedi.

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
Şampiyon Spurs
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2007, 13:16:36 »
haber için saol