Gönderen Konu: Beklenen Toplantı Yapıldı  (Okunma sayısı 551 defa)

Çevrimdışı XeLL

• Osc Yönetici
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 351
    • Profili Görüntüle
Beklenen Toplantı Yapıldı
« : 05 Ağustos 2007, 16:03:56 »

“NBA Europe Live Tour 2007”kapsamında, 6 Ekim'de İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak Efes Pilsen - Minnesota Timberwolves maçının tanıtım toplantısı İstanbul'da yapıldı.

Sultanahmet'teki Four Seasons Otel'de gerçekleştirilen basın toplantısında, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Efes Pilsen Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan, NBA'in Etkinlikler ve Organizasyonlardan Sorumlu Asbaşkanı Peter Fink, Euroleague üst düzey yetkilisi Jordi Bertomeu, NBA'li eski oyuncu Darryl Dawkins ve Efes Pilsenli eski oyuncu Tamer Oyguç hazır bulundu.

Öte yandan basın toplantısına Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, Sportif Faaliyetler Direktörü Emin Balcı ve TBF Reklam ve Pazarlama Sorumlusu Güldal Tütüncü de katıldı.

Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını Murat Murathanoğlu yaptı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Efes Pilsen Başkanı Tuncay Özilhan, Efes Pilsen'in 30 yıllık geçmişinde şampiyonlukları ve kupalarının yanı sıra gerçekleştirdiği ilklerle de tanınan bir kulüp olduğunu ifade ederken “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Yeni bir ilkin tanıtımı için buradayız. Minnesota Timberwolves ile yapacağımız maçla basketbol severlere İstanbul'da bir NBA takımı izletme şansı yaratmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçen yıl misafir olarak gittiğimiz NBA'de bu kez ev sahibiyiz. NBA yöneticileriyle, bir hafta boyunca İstanbul'da hazırlık yapacak Minnesota takımını Türk misafirperverliğine yakışır şekilde ağırlayıp yakınlık göstereceğiz. GSGM ve Türkiye Basketbol Federasyonu ile birlikte birçok organizasyon gerçekleştirdik. Bu tanıtım fırsatını başarıyla değerlendirmeyi arzu ediyoruz.” şeklinde konuştu.

DEMİREL: “İKİ TAKIMA DA BOL ŞANS DİLİYORUM”
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Türkiye, Avrupa ve dünyada basketbolun gelişmesine yönelik her türlü çalışmayı destekleyen bir kurum olma çabasında olduklarını belirtirken “Minnesota'da meydana gelen köprü yıkımı nedeniyle öncelikle yetkililere başsağlığı diliyorum. İstanbul'da 10-12 bin seyirci önünde gerçekleşecek bu güzel organizasyon, Efes Pilsen tarihinde ve Türk basketbol tarihinde hak ettiği yeri bulacaktır. Organizasyon için çok bilet talebi var. Bu da özellikle beklendiğini gösteriyor. Bu başarılı organizasyonda iki takıma da bol şans diliyorum”

FINK: “T-WOLVES İSTANBUL’U TERCİH ETTİ”
NBA’in Etkinlikler ve Organizasyonlardan Sorumlu Asbaşkanı Peter Fink, Minnesota Timberwolves takımının özellikle İstanbul'da olmak istediği için geldiğini belirtti. İstanbul'da bulunmaktan çok mutlu olduklarını ifade eden Fink, organizasyonun Avrupa'da gerçekleştirdikleri büyük bir girişim “Burada hem NBA hem de Minnesota Timberwolves adına konuşuyorum. Avrupa’ya 10 günde 4 NBA takımı ile geleceğiz. Bu sadece bir oyun değil. Ortaklarımızla birlikte çalışarak toplum programları yapacağız. Sosyal girişimlerimiz olacak. Toplumun bir parçası olmak istiyoruz. Oyuncular kente girsinler dolaşsınlar, İstanbul'un kültürünü alsınlar. NBA olarak bunu merakla bekliyoruz. Bu çapta bir maç için büyük bir işbirliği gerekmektedir. Bu yüzden Türkiye Basketbol Federasyonu, Euroleague ve Efes Pilsen’e teşekkür ediyorum. NBA faaliyetini ve tecrübesini İstanbul'a taşımak istiyoruz. Minnesota özellikle İstanbul'a gelmek istediği için buraya gelecek. Basketbol sporunun gelişimi bizlerin ana amacı” diye konuştu.

İSTANBUL'DA FINAL-FOUR ORGANİZE EDEBİLİRİZ
Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu, Türk basketbolunda son yıllarda önemli gelişmeler olduğunu ifade ederken “Bu organizasyon için İstanbul'u önermek çok önemliydi. Burası sadece güzel bir kent değil. Çok önemli iki takım var burada. Türk basketbolu son yıllarda büyüme gösterdi. Dünyanın her tarafından saygıyla bakılıyor. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yaptığı büyük çabalar ve işler oldu. Gelecekte başka olaylar için de İstanbul'a muhakkak geleceğiz'' dedi.

Bertomeu basın toplantısı sonunda Final-Four'un İstanbul'da yapılıp yapılamayacağı yönündeki soruya ise “Bunu çok isteriz. Şu ana kadar 5-6 şehirle çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Önümüzdeki yıllarda Final-Four'ların yapılacağı şehirleri belirlemek için çalışmalar yapıyoruz. İstanbul'da son derece güzel bir organizasyon var. Takımlar basketbola son derece bağlı. Ayrıca 2010 Dünya Basketbol Dünya Şampiyonası için İstanbul’da büyük bir salon projesi var. Böyle bir fırsat olacağını düşünüyorum. Yakın bir gelecekte İstanbul'da Final-Four organize edebileceğimizi belirtmek isterim” şeklinde yanıt verdi. dedi.

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2007, 21:04:50 »
Paylaşım için teşekkürler kardeş
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı ManSpider111

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1277
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen ÜyesiNİN BABASI ;D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2007, 16:27:30 »
saol
Seni Unutmadık Barış Akarsu

Çevrimdışı LeGeND-MæN

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1937
  • Mangal Yürekli Adam
    • Profili Görüntüle
Ynt: Beklenen Toplantı Yapıldı
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2007, 21:12:54 »
sağol kardeşim
tarz yaratmak için Ağır Abi OLma!! Ağır Abi Dediğin Sevdimi Tam Sever Giydiğini herkez Beğenir, Saygısı Sonsuz Sevgisi Ebedi Olur..

DAĞLARINA DARGIMIM YAR...