Gönderen Konu: Futbolseverler üzülecek!  (Okunma sayısı 944 defa)

Çevrimdışı ManSpider111

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1277
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen ÜyesiNİN BABASI ;D
    • Profili Görüntüle
Futbolseverler üzülecek!
« : 01 Mart 2009, 18:13:56 »
Futbolseverler üzülecek!
İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Juventus'ta forma giyen Çek yıldız Pavel Nedved, sezon sonunda futbol yaşantısını noktalayacağını açıkladı.

Nedved, kararının kesin olduğunu da sözlerine ekledi. Çek futbolunun son dönemde yetiştirdiği en büyük yıldızlardan birisi olan Pavel Nedved, İtalyan ekibi Juventus'ta sürdürdüğü futbol yaşantısını sezon sonunda noktalayacağını duyurdu. Takımının Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda İngiliz ekibi Chelsea'yle oynadığı ve 1-0 kaybettiği maçtan sonra UEFA'nın resmi İnternet sitesi olan uefa.com'un sorularını yanıtlayan Nedved, "Halen mutlu bir şekilde futbol oynuyorum ancak fiziksel ve mental olarak bakıldığında gençlere yer açmam gerektiğini anlıyorum. Onlar futbol oynamayı hak ediyorlar. Belki siz benin halen genç olduğumu düşünüyorsunuz ancak 37 yaşındayım. Şampiyonlar Ligi'nde ve Serie A'da iyi şeyler yapsak da Sezon sonunda ayrılacağım. Bu son kararımdır ve fikrimi de değiştirmeyi de düşünmüyorum. Ayrılmak için doğru bir zaman" dedi. Nedved, 5 sezon Roma'da Lazio forması giydikten sonra 2001 yılından Juventus'a transfer olmuş ve o tarihten itibaren de İtalyan ekibinde top koşturuyor. Nedved fikrinde bir değişikliğe gitmezse Serie A'daki son maçını 31 Mart'ta Torino'da oynayacak. Nedved, Lazio'yla 1 kez Juventus'la ise 2 kez Serie A Şampiyonluğu kazandı. Nedved, Çek Cumhuriyeti Milli Takımı'nda ise 91 maça çıktı ve 18 gole imzasını attı.
Seni Unutmadık Barış Akarsu

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Futbolseverler üzülecek!
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2009, 21:28:50 »
Haber İçin Tşkler