Gönderen Konu: Nihat'tan yorumlar  (Okunma sayısı 808 defa)

Çevrimdışı XeLL

• Osc Yönetici
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 351
    • Profili Görüntüle
Nihat'tan yorumlar
« : 05 Ağustos 2007, 18:18:31 »
İspanya La Liga'da Türk futbolunu başarıyla temsil eden Nihat Kahveci, eski formuna kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Sakatlıktan tamamen kurtulduğunu ifade eden yıldız futbolcu, önümüzdeki sezon Villarreal formasıyla yepyeni bir sayfa açacağını söyledi. Nihat, "Herkes sakatlığımı unutup başarımı konuşacak." dedi.

Türk futbolunun Avrupa'daki uzun soluklu temsilcileri arasında yer alan Nihat Kahveci, geçirdiği talihsiz bir sakatlık sonucu uzun süre yeşil sahalardan uzak kalmıştı. Villarreal'le yeni sezon için çalışmalara başlayan yıldız futbolcu, şimdi geleceğe daha bir ümitle bakıyor. Antrenmanlarda ve hazırlık maçlarında oldukça başarılı olduğunu ifade eden Nihat, "Gollerimi atmaya başladım." diye konuşarak kayıp olarak değerlendirdiği ayları bu sezon telafi etmenin hesaplarını yapıyor. Türkiye'ye şimdilik dönmeyi düşünmediğini dile getiren tecrübeli futbolcu, İspanya'da Türk ismini daha da büyütmek için çaba göstereceğini belirtiyor. Yeni lejyonerlerden Tuncay Şanlı'ya geri dönme düşüncesini tamamen kafasından silme tavsiyesinde bulunan Nihat, Beşiktaş'ın da Ertuğrul Sağlam'a sahip çıkmasını istiyor. Villarreal ile yeni sezon kampı sırasında sorularımızı cevaplayan Nihat Kahveci, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Villarreal'e gittikten sonra şanssız bir sakatlık geçirdin ve oynayamadın. Eski günlerine dönebilecek misin?

Evet, çok şanssız bir sakatlık geçirdim ve uzun süre takımdan ayrı kaldım. Allah'a şükür şimdi çok iyiyim. Sakatlığım tamamen geçti. Takımla birlikte çalışıyorum. Hazırlık maçlarında oynuyorum. Gollerimi atmaya başladım. Takımda bana büyük bir destek var. Dört yıllık bir sözleşmem var. Sakat olarak geçirdiğim bir yılı telafi etmek istiyorum. Takım içinde güzel bir grup var. Onlar bana büyük psikolojik destekte bulundular. Her zaman yanımda olup destek verdiler. O yüzden şimdi çok daha istekli bir şekilde forma giymeyi bekliyorum.

Sakatlıktan tamamen kurtulabildin mi?

Futbola döneceğimi bildiğim için kendimi motive ettim. Kendime hedefler koydum. Bu sezon onları başarmak için çaba göstereceğim. Biliyorum ki dün çabuk unutulur. Herkes sakatlığımı unutup atacağım gollerle ilgilenecek, başarıyı konuşacak. Ben burada eşime de teşekkür etmek istiyorum. Sakatlık döneminde beni sürekli olarak destekledi ve moral verdi.

Villarreal'in Nihat'tan beklentileri neler?

Geçen sezon oynayamadığım için beklentilere cevap verememiş olabilirim. Bu sezon iyi bir takım kuruldu. 22 tane iyi oyuncu var ve bunlara ilave olacak. Takımın hedefleri büyük. Ligi 5. sırada bitirerek UEFA Kupası'na kaldık. Hedef olarak ligde üst sıralarda yer alıp UEFA'yı da kazanmak istiyoruz. İspanya ligi zor bir lig. Çok güçlü rakipler bulunuyor. Rekabet üst düzeyde olacak. Eğer ilk sıraları zorlayabilirsek bizim için başarı olacaktır. UEFA'yı almak, orada başarılı olmak ilk hedef olacaktır. İspanya'da şampiyon olmak kolay bir iş değil; ama hedeflerimiz arasında o da var.

R.Carlos'un Fener'e transferi İspanya'da nasıl yorumlandı?

İsim yapmış oyuncuların Türkiye'ye gelmesi çok önemli. Bahsettiğimiz oyuncu Roberto Carlos olunca etkisi de büyük oluyor. Onu İspanya'da tanımayan yok. Kariyer olarak bütün başarıları yakalamış bir isim. Herkes Türkiye ismini bir şekilde duyuyor ve öğreniyor. 10 yıl Real Madrid'de banko oynamış, Brezilya Milli Takımı ile kupa kaldırmış bir oyuncu. 34 yaşında olması çok sorun olmaz. Türk futbolcusuna tecrübesini aktarması bile yeter. Şimdi onun ismi ile Türkiye'yi tanıyanlar oldu.

Roberto Carlos, Lincoln gibi isimlerle Türkiye'de lig nasıl geçer?

Şampiyonluk yarışı yine 4 takım arasında geçecektir. Diğer kulüpler ne kadar büyük transfer yaparsa yapsın sonuçta rekabet dördü arasında yaşanıyor. Gelen önemli isimler de Türk futbolunun kalitesini yükseltir; ama şampiyonluğa oynayan takımları çok değiştirmez. Saha içinde birbirine destek olan, birlik ve beraberlik içinde mücadele eden, dedikodulara ve söylentilere kulaklarını en iyi tıkayan takım öne çıkacaktır.

Beşiktaş'ı takip ediyor musun? Bir ara seni almak istiyorlardı.

Beşiktaş'ın başarılı olması için takımın birlik beraberlik içinde olması gerekiyor. Yeni transferler mutlaka güç katacaktır; ama bunu zamanla hep birlikte göreceğiz. Ben Beşiktaş'tan transfer teklifi almadım. Ama bunu düşünüyorlarsa bana mutluluk verir. Beşiktaş'tan istenmek güzel. İspanya'ya gelirken önüme hedefler koydum. Oynama gücüm olduğu müddetçe dönmeyi düşünmüyorum. Türkiye'de herkes bir şeyler konuşuyor, yorum yapıyor. Bana hiçbir şekilde transfer ile ilgili dolaylı da olsa bir teklif gelmedi. Zaten Türkiye'de transfer gündeme gelince yurtdışında oynayan futbolcuların isimleri transfer dedikodularında yer almıyor. Hedefim yurtdışında kalıp başarılı olmak.

Beşiktaş'ın başına Ertuğrul Sağlam'ın getirilmesi sence doğru bir tercih mi?

Ben PAF'tan A takıma çıktığımda Ertuğrul hocam o zaman takımın kaptanlarından ve ağabeylerinden biriydi. Beşiktaş'a teknik direktör olarak gelmesi beni sevindirdi. Beşiktaş'ın başında bir Türk hocanın başarılı olmasını çok arzu ederim. İşi hiç kolay olmayacak. Camianın ona destek vermesi ve sabır göstermesi gerekiyor. Türkiye'de her şey günlük yaşandığı için işi oldukça zor. Bunun altından futbolcularıyla, ekibiyle kuracağı birliktelikle kalkabilir.

Türkiye'ye dönmeyeceğim

Villarreal'le dört yıllık sözleşme imzaladığını belirten Nihat Kahveci, İspanya'dan ayrılmayı düşünmediğini söyledi. Beşiktaş'tan teklif almadığını da vurgulayan golcü futbolcu, "İspanya'ya gelirken önüme hedefler koydum. Oynama gücüm olduğu müddetçe dönmeyi düşünmüyorum." diye konuştu.

İngiltere'ye transfer olan Tuncay'a tavsiyelerin var mı?

Tuncay, Türkiye'den ayrılmaya çok önceden karar vermişti. İngiltere'ye giderek bunu gerçekleştirdi. İnşallah başarılı olur. Orada Türkiye'nin ismini duyuracak ve herkes ona Türk olarak bakacak. Tüm dünya onu izleyecek. Kendisi için bu büyük bir fırsat. Kesinlikle geri dönmeyi düşünmemeli. Sıkıntılı zamanlar yaşayacak. Uyum sorunu çekecek. Oynayamadığı zamanlar olacak; fakat sabredip çok çalışmalı. Yetenekleri ve kalitesi ortada olan bir oyuncu. Bunu dünyanın en çok izlenen liglerinden birinde mutlaka gösterecektir.

Senin ilk göz ağrın Real Sociedad'ın küme düşmesini nasıl değerlendiriyorsun?

Ben birçok ilki Real Sociedad'da yaşadım. Orada oynadığım futbol sonrası tüm İspanya ve dünya beni tanıdı. Şampiyonluk kovaladık. Şampiyonlar Ligi'nde mücadele ettik. Küme düşmesine en çok üzülenlerdenim. Benim İspanya'daki ilk takımım. Umuyorum ki bu sezon başarılı olurlar ve tekrar birinci lige çıkarlar. Köklü geçmişiyle bunu hak ediyor.

Sakatlık nedeniyle A Milli Takım'da yer alamadın. Türkiye'nin 2008 şansı nedir?

Türkiye'deki olaylara dışarıdan baktığım için inanılmaz gündemler oluşturulduğunu görüyorum. Milli Takım için de aynı şeyler geçerli. Bir bakıyorum Yunanistan'ı yenmişiz ve herkes bizi 2008 finallerine götürmüş. Sanki başka maçımız yokmuş gibi. Sonrasında Bosna'ya yeniliyoruz ve kuşkular başlıyor. Böyle bir dengesizlik insanı şaşırtıyor. Şimdi eylül ayında maçlarımız var, o zaman tekrar liderliği ele geçiririz ve lider olarak da gruptan çıkarız. Yeter ki yorumları yapanlar düşünerek yapsınlar ne yerin dibine soksunlar ne de göklere çıkarsınlar.

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Nihat'tan yorumlar
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2007, 22:28:21 »
Paylaşım için teşekkürler kardeş
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı LeGeND-MæN

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1937
  • Mangal Yürekli Adam
    • Profili Görüntüle
Nihat'tan yorumlar
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2007, 10:59:54 »
EYW
tarz yaratmak için Ağır Abi OLma!! Ağır Abi Dediğin Sevdimi Tam Sever Giydiğini herkez Beğenir, Saygısı Sonsuz Sevgisi Ebedi Olur..

DAĞLARINA DARGIMIM YAR...

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: Nihat'tan yorumlar
« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2007, 21:51:12 »
Haber için saol

Çevrimdışı black_tower91

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 48
  • DAvid Villaa
    • MSN Messenger - black_tower91@hotmail.com
    • Profili Görüntüle