Gönderen Konu: Madrid'te Forlan rüzgarı  (Okunma sayısı 559 defa)

Çevrimdışı XeLL

• Osc Yönetici
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 351
    • Profili Görüntüle
Madrid'te Forlan rüzgarı
« : 23 Temmuz 2007, 20:04:52 »
Atletico Madrid'in yeni transferi Diego Forlan, Vicente Calderon Stadı'nda düzenlenen bir törenle kendisini 4 yıllığına kırmızı-beyazlı yapan sözleşmeye imza attı.

Uruguaylı futbolcu, Vicente Calderon Stadı'nın tribünlerini hınca hınç doluran seyircilerden yoğun ilgi gördü. Forlan, daha sonra düzenlediği basın toplantısında, çok önemli ve büyük bir kulübe geldiğini ve elinden gelen herşeyi yapacağını söyledi. Forlan, "Atletico Madrid gerçekten büyük bir kulüp ve taraftarları çok. Bu da beklentileri arttırıyor. Ben de bu beklentileri yerine getirmek için tüm gücümle çalışıp, takıma faydalı olacağım. Buna gerçekten inanıyorum. Umarım bu sezon ligde arzuladığımız başarıları elde ederiz" diye konuştu.

Liverpool'a transfer olan Fernando Torres ile kıyaslanmasıyla ilgili sorulan bir soru üzerine de Forlan şunları söyledi;

"İnsanların bizi kıyaslamasını doğal karşılıyorum. O, bu kulüple özdeşleşmiş bir oyuncuydu. Ben onun yerine transfer edildim ancak yapı itibariyle farklı stillerimiz var. Futbol oynamaya başladığımdan beri sorumluluk sahibi oldum. Bazen diğerlerinden daha önemli olduğun zamanlar gelir. İşte bu da o anlardan biri."

Takım hakkında da açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu, çok kaliteli futbolculardan oluşan bir takım olduklarını ve eğer Riquelme de gelirse çok daha güçleneceklerini söyledi. "Gerçekten çok yetenekli oyuncularımız var. Riquelme'nin de yakın bir zamanda bizim takıma katılma ihtimalini de göz önüne alırsak çok daha güçlü olacağız demektir. Çünkü o çok büyük bir oyuncu. Onu herkes tanıyor çünkü onun adı Roman."

Son olarak La Liga'nın ilk haftasında oynanacak derbi maçına değinen tecrübeli futbolcu şunları söyledi; "İlk hafta Real Madrid ile oynayacağız. Şimdiden bu maça konsantre olmalıyız çünkü gerçekten çok büyük bir derbi. Taraftarlarımızı memnun edip o maçta Real'i yenmek istiyoruz."

Atletico Madrid ligin ilk haftasında Santiago Bernabeu Stadı'nda ezeli rakibi Real Madrid ile karşılaşacak. Madrid ekibinin ilk 5 hafta programı ise şöyle;

Real Madrid - Atletico Madrid
Atletico Madrid - Mallorca
Murcia - Atletico Madrid
Atletico Madrid - Racing
Athletic Bilbao - Atletico Madrid

Çevrimdışı black_tower91

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 48
  • DAvid Villaa
    • MSN Messenger - black_tower91@hotmail.com
    • Profili Görüntüle