Gönderen Konu: ÖLÜRKEN SÖYLENEN SON SÖZLER  (Okunma sayısı 808 defa)

Çevrimdışı Mr_Saw

• Osc Çizik Üye

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 18
  • (''v'')
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
ÖLÜRKEN SÖYLENEN SON SÖZLER
« : 14 Temmuz 2008, 19:15:45 »
Ünlü Rus yazar Gogol'un son sözü;Bir merdiven çabuk bir merdiven getirin.

-Hayatı boyunca bir megaloman olarak yaşayan ve gözünü kırpmadan Roma'yı cayır cayır yakan adam olarak tarihegeçen imparator Neron'un son sözü hayat felsefesini tamamlayıcı bir cümle olarak zihinlerde kalmıştır.'Dünya büyük sanatkarı kaybediyor.'

- Prusya Kralı Frederic'in son sözü ne :'Beni köpeklerimin yanına gömün'

-Büyük matematikçi Wilhelm Theodor'un son sözü;''Cenaze merasimimde papaz sözü fazla uzatmasın.''

-Suyun kaldırma kuvvetini bulan fizikçi Arşimed,son söylediklerinin son sözleri olacağını bilemezdi tabii,Siraküza şehrinde yaşayan Arşimed,şehri işgal eden Romalı bir askerin,toprağa çizdiği şekillere bastığını görünce bağırır:''Şekillerimi bozma

-Yatağının başucundaki kandil alev alan Voltaire: Ne, daha şimdiden alevler ha?
-İç savaşta siperden düşmanı gözetlerken vurularak ölen General Sedgewick: Bu mesafeden bir fili bile vurama...
-Winston Churchill: Her şeyden öyle sıkıldım ki...
-Rus ruleti oynayan Rock yıldızı Terry Kath: Merak etme, dolu değil.
-Fransız dilbilimci Dominique Bouhours: Ölmek üzereyim veya ölüyorum. Her iki ifade de doğrudur.
-Karl Marx: Hadi oradan. Son sözler yeterince doğru söz söylememiş aptallar içindir.
-Yazar George Orwell: Ellisine gelen herkes hak ettiğini bulacaktır.
-Kafka (Max Brod'dan bütün eserlerini yok etmesini isteyerek): Ortada yazar olduğuma dair hiçbir kanıt kalmasın.
-Sağır besteci Ludwig Von Beethoven: Cennette duyacağım.
-Canlı gömülmekten korkan besteci Chopin: Beni kesip içimi açmalarını sağlayacağına yemin et. Böylece canlı canlı gömülmekten kurtulurum.
-Franklin Roosevelt: Korkunç bir baş ağrım var.
-Asılmadan önce son bir içki içmek isteyen katil Neville Heath: Tüh, bunu duble yapsaydınız keşke...
-George Bernard Shaw: Bu da benim için yeni bir deneyim olacak.
-Oscar Wilde: Duvar kâğıtlarım ve ben ölümle düello yapıyoruz. Birimizden biri yolcu.