Gönderen Konu: Keçiyi Otomobilde Yetiştiriyor  (Okunma sayısı 670 defa)

Çevrimdışı joe24

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 2
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Keçiyi Otomobilde Yetiştiriyor
« : 11 Kasım 2008, 20:41:06 »
RİZELİ Fikriye Yılmaz, ahırdaki diğer hayvanların zarar vermesinden korktuğu keçi yavrusunu 1972 model Mercedes marka otomobilin içinde besliyor.

Rize'nin Pehlivantaşı Köyü'nde yaşayan 65 yaşındaki Fikriye Yılmaz, 1 günlükken aldığı ve `Mercan' adını verdiği keçi yavrusuna ahırdaki büyükbaş hayvanlar zarar verince, keçi yavrusunu oğlunun 3 yıl önce aldığı ve arızalandığı için evinin önünde park halinde bıraktığı 34 AIH 53 plakalı 1972 model Mercedes marka otomobilin içinde beslemeye başladı. Çok masraf çıkardığı için tamir ettirilmeyen otomobil böylece keçi yavrusunun ahırı oldu. 7 aydır otomobilde yaşayan keçi, konfora alışınca büyümesine rağmen ahıra girmemekte direndi. Bunun üzerine Mercan'a otomobilde bakmaya devam eden Fikriye Yılmaz, keçisine gözü gibi bakıyor, biberonla süt ve su içiriyor.

Fikriye Yılmaz, "Ahırdaki diğer hayvanlar zarar vermesin diye otomobile koydum ama şimdi otomobilden çıkmıyor. Ben de onu burada besliyorum. Yoldan gelip geçen otomobilleri seyrediyor. Onu çok seviyorum, kıyamadım ve burada kalmasına izin verdim" dedi. Yılmaz, otomobildeki keçiyi görenlerin de çok şaşırdıklarını söyledi.

GELSİN YORUMLAR..