Gönderen Konu: 15 Yaşındaki Yeğenini Pazarladı  (Okunma sayısı 1045 defa)

Çevrimdışı Abdullah

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan -1500
  • qwqwqw
    • Profili Görüntüle
    • Onehost.net
15 Yaşındaki Yeğenini Pazarladı
« : 28 Ekim 2009, 13:03:32 »

15 yaşındaki yeğenini erkeklere pazarlayan amcaya 3 yıl hapis

SAMSUN'da, 2004 yılında 15 yaşında olan yeğeni M.K.'yı, para karşılığı erkeklere pazarlamakla suçlanan Mehmet K., 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Suçlamaları kabul etmeyen Mehmet K., “Yeğenim kendisine A.G.'nin tecavüz ettiğini söyledi. Eve gitmesini söyledim. Korktuğu için gitmek istemedi. Ben de morali düzelsin diye onu yanıma alıp, gezdirdim. Sonra da evine bıraktım. İnsan öz yeğenini satar mı?” dedi. Tutuksuz sanıklar A.G. ile E.O. ise küçük yaştaki kız çocuğuyla rızasıyla cinsel ilişkiye girdikleri için 5'er ay hapis cezasına çarptırıldı, bu ceza ertelendi.

Samsun'da, 2004 yılında meydana gelen olayda, işsiz olan Mehmet K., olay tarihinde 15 yaşında olan öz yeğeni M.K.'yı kaçırıp bir eve götürdü. İddialara göre burada 2 hafta yeğenini zorla alıkoyan Mehmet K., para karşılığı 12 kişi ile cinsel ilişkiye girmesi için M.K.'yı zorladı.

10 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan ve 2.5 ay cezaevinden kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye olan Mehmet K., Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün son kez hakim karşısına çıktı. Suçlamaları kabul etmeyen Mehmet K., “Yeğenim yanıma gelip, kendisine A.G.'nin tecavüz ettiğini söyledi. Eve gitmesini istedim. Ancak korktuğu için gitmek istemedi. Ben de morali düzelsin diye onu yanıma alıp, gezdirdim. Sonra da evine bıraktım. İnsan öz yeğenini satar mı? Ben onun amcasıyım. Suçsuzum, tahliyemi istiyorum” dedi.

Daha önceki duruşmalarda dinlenen M.K. ise Cumhuriyet Savcısı'na olaydan sonra verdiği ifadesini değiştirerek, amcasının kendisini erkeklere satmadığını ileri sürdü. “Birlikte amcamın arkadaşlarının evine gidiyorduk. Amcam alkol almak için dışarıya çıkıyordu. Arkadaşları ona para veriyordu. Sonra da o kişiler benimle cinsel ilişkiye giriyorlardı” diyerek sanıklardan şikayetçi olmadı.

Duruşmaya M.K. ile ilişkiye girdikleri ve alıkoydukları belirtilen tutuksuz sanıklar A.G. (41), M.T. (42) ile emekli öğretmen E.O. da (60) katıldı. 3 sanık da M.K. ile cinsel ilişkiye girmediklerini belirterek beraatlerini istedi.

Mahkeme, sanıklardan amca Mehmet K.'ya yeğenini para karşılığı erkeklere sattığı gerekçesiyle 3 yıl, A.G. ve E.O.'ya küçük yaştaki kız çocuğuyla rızasıyla cinsel ilişkiye girdikleri için 5'er ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme iki sanığa verilen bu cezayı ertelerken, M.T.'nin beraatine karar verdi.

İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
15 Yaşındaki Yeğenini Pazarladı
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2010, 22:18:26 »
3 yıl gerçekten az.