Gönderen Konu: Esrarengiz ölüm çözüldü  (Okunma sayısı 964 defa)

Çevrimdışı incemert

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan -19
  • SessiZVurquN
    • MSN Messenger - incemert@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • BİRZAMANLAR
Esrarengiz ölüm çözüldü
« : 03 Ağustos 2008, 18:20:17 »
Türkiye'nin önde gelen hesap uzmanlarından Dr. Erdoğan Topalhocaoğlu'nun, katil zanlıları yakalandı. İşte adım adım korkunç cinayet...

03.08.2008 12:10
Türkiye'nin önde gelen hesap uzmanlarından Dr. Erdoğan Topalhocaoğlu'nun,

katil zanlıları yakalandı. Cep telefonunu 100 YTL karşılığında sattığını söyleyerek suçunu itiraf eden zanlı ve olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Cankurtaran Tren İstasyonu'nda cep telefonunu çalmak isteyen kapkaççının saldırısı sonucu ölen Maliye Başhesap Uzmanı Dr. Erdoğan Topalhocaoğlu'nun katil zanlısı kıskıvrak yakalandı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis, hesap uzmanının cep telefonunu bulmak için ikinci el cep telefonu satışı yapan dükkanlarda araştırma başlattı. Aksaray ve Şirinevler'de yapılan aramalarda hesap uzmanı Topalhocaoğlu'nun lelefonu Şirinevler'de ikinci el cep telefonu satışı yapan İ.S.'nin işyerinde bulundu. Gözaltına alınan İ.S, cep telefonunu başka birinden aldığını belirtti. İ.S'nin ifadesi doğrultusunda yapılan araştırmalarda ise İ.S.'ye cep telefonunu sattığı aynı isimli şahıs İ.S, Keşan'da yakalandı. Keşan'dan İstanbul'a getirilen İ.S. verdiği ifadesinde telefonu, hesap uzmanını gasp ettiği iddia edilen Osman Temel'den aldığını söyledi. 24 yaşındaki O.T, düzenlenen şok operasyonla Şirinevler'de kıskıvrak yakalandı. Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan O.T suçunu itiraf ederek, bindiği trende hesap uzmanının cep telefonunu fark ettiğini ve çalmak için fırsat kolladığını söyledi. Cep telefonunu çalmak için hesap uzmanına doğru yöneldiğini anlatan gaspçı, "Ben cep telefonunu almak isterken, aramızda bir arbede yaşandı. Ben telefonu alıp kaçtım. Telefonunu çaldığım şahıs ise beni kovalamak isterken açılan trenin kapısından düşerek betona çarptı. Öldüğünü bilmiyordum. Gazetelerden öğrendim" dedi.
Çaldığı cep telefonunu 100 YTL karşılığında sattığı öğrenilen O.T.'nin, gasp ve cep telefonu hırsızlığı suçlarından daha önce 4 ayrı sabıkası bulunduğu, olay sonrasında ise "gasp ve adam öldürmeye sebebiyet verme" suçlarından yargılanacağı öğrenildi. Telefonu satın alan ve aynı isimleri taşıyan iki şahıs da O.T ile birlikte sorgularının tamamlanmasının ardından Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

Çevrimdışı black_wampir

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 501
  • Cassio Lincoln
    • MSN Messenger - dehset_genc_18@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • İyi Eğlenceler
    • E-Posta
Esrarengiz ölüm çözüldü
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2008, 15:58:36 »
saol