Gönderen Konu: Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na gönderme  (Okunma sayısı 760 defa)

Çevrimdışı sir_safak

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2381
  • ST golcü :=)
    • MSN Messenger - caring.safak@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na gönderme
« : 27 Ocak 2009, 21:21:23 »
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Grup Toplantısı'nda önemli konulara değindi. Erdoğan yerel seçimler için amaçlarının millete hizmet olduğunu ifade etti.

Erdoğan konuşmasında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na da 'çizme' konusunda göndermede bulundu. İşte Başbakan'ın konuşmasından bazı notlar:

"Milletimizin bize yüklediği emanet her anımızı onlar için geçirmemizi zorunlu kılıyor. Ülkemizin kayıplarını telafi etmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Milletimizin bize olan tevecühü yorgunluğumuzu alıyor. 3 Kasım seçimlerinin hemen ertesinde 4 Kasım sabahı nasıl bir heyecan içindeysek hala aynı heyecanı taşıyoruz."

"BAŞKAN OLUNCA HER ŞEY GÜZEL, OLMAYINCA KÖTÜ"

"Gönül isterki hizmete aday olan tüm arkadaşlar görev alabilsin. Sadece bir tanesini seçmemiz gerekiyordu. 81 ilde belediye başkan adaylarını açıkladı. Amacımız millete hizmettir. Temayül yoklaması, il il kamuoyu araştırması yok onlarda böyle bir şey. Kalbimiz mutain olsun.  Biz yanlışlığı asgariye indirelim istiyoruz. Hatamız tabii ki olur. Ama en az hata payıyla seçimler için adaylarımızı belirledik. İnşallah bunun neticesini 29 Mart akşamı alacağız. Bu dönemde kırgınlıklar oluyor. Milletvekili olduğunuzda, başkan olduğunuzda herşey güzel, şirinse olmadığınızda da herşeyin iyi ve güzel olması gerekiyor. Bazıları kulvar değiştiriyor. Bu tren çok hızlı gidiyor. Aday olsun ya da olmasın tüm arkadaşlarımdan aday belirleme sürecini bir kenara bırakıp seçim sürecine girmelerini arzu ediyorum. Bazıları karalama kampanyaları yapıyor. Bu tür kampanyaları yapanlara geri döner. Hele AKP siyaseti içinde arkadaşlarını bu kampanyalarla yok etmeye çalışanlar kendi hanelerine negatif not yazdırıyorlar. Aday olamayan arkadaşlarım siyasetin uzun soluklu süreç olduğunu iyi bilmeli. İnanıyorum ki her arkadaşım AKP'nin hizmet kervanında bu sürece olumlu katkılarını sürdürecektir."

"ÇİZMEYLE DOLAŞMAK İÇİN 16 YIL GEÇ KALDINIZ"

"Birileri çıkmış "İstanbul'un varoşlarını çizme giyip dolaşacağım". 16 yıl geç kaldı! Artık İstanbul'da çizmeyle dolaşacak yer mi kaldı. Biz Bağcılar'dan Tuzla'ya kadar 16 yıl önce ayağımızda çizmelerle dolaştık. Artık oralar modern yerler. CHP'li belediyelerin öyle yerleri olabilir ama İstanbul için böyle birşey söz konusu değil."

"ATIP TUTMAKLA OLMAZ, BUNLAR AYNI YOLDAN GİDİYOR"

"Atıp tutmakla olmaz. Lütfen dün söylediklerinizle bugün söyledikleriniz birbirini tutsun. Atıp tutmakla bir yere gelinmez. Benim halkım aldatanları da biliyor. Milletim hizmet üretenle çamur üreteni iyi biliyor ve bu tezgaha da gelmiyor. Milletimizin aklına konuşacağız. Bizler de onların gönül diline gönül diliyle karşılık vereceğiz. Kaostan rant elde etmek bizim tarzımız olmayacak.

Genel Başkanları aksine adaylar farklı şeyler söylüyorlar. Öğrenci burslarını engellediler şimdi kendileri daha fazlasını vereceklermiş. Kömür dağıtmayacaklarmış 600 TL yardım yapacaklarmış. 1 anahtar 5 anahtar vaatleri vardı. Bunlar aynı yoldan gidiyorlar. "

"İNLERLE CİNLERLE Mİ OYNUYOR BUNLAR?"

"Yalan yanlış haberler ve manşetlerle bir yere varılmaz. Allah aşkına başınızı iki elinizin arasına alın düşünün. Acaba Avrupa ülkeleri, ABD ne zaman Gazze için devreye girdi? Tanklar toplar Gazze'ye girince devreye girdi. Hem ana muhalefete hem yavru muhalefete sesleniyorum. Olmert'le yaptığım görüşmeyi Filistin'e saldırıyı bildiğimi söylüyorlar! Belki sizin kimliğinizde yalan vardır ama biz doğru söyleriz. Biz o görüşmeleri Suriye için yaptık! Kaç kez söyledim. Hala aynısını konuşuyorlar! İnlerle cinlerle mi oynuyor bunlar? Filistin- Gazze saldırı için bilgi vermeye geldi Olmert diyorlar! Yalan konuşuyorsunuz. "

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na gönderme
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2009, 21:26:38 »
Haber İçin Sağol