Gönderen Konu: Çığda ölen eşinin acı haberini nasıl aldğını anlattı  (Okunma sayısı 975 defa)

Çevrimdışı sir_safak

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2381
  • ST golcü :=)
    • MSN Messenger - caring.safak@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta

İlçe merkezindeki Zarha Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, dün akşam Kanada'dan gelen Dursun İnan'ın eşi Tülay, kızı Ayça, oğlu Arda ve yakınlarının yanı sıra Trabzon Valisi Nuri Okutan, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Trabzon Tenis Dağcılık ve Kayak İhtisas Kulübü Başkanı Ercan Bostan ile vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Ahmet Bulut tarafından öğle vakti kıldırılan cenaze namazının ardından İnan'ın cenazesi, Balıklı mevkisindeki aile mezarlığında defnedildi.

Dr. Dursun İnan'ın 22 yıllık hayat arkadaşı olan ve çocuklarının eğitimi için 5 yıl önce Kanada'ya yerleşen emekli hemşire Tülay İnan (51), 20 yaşındaki kızı Ayça ve 12 yaşındaki oğlu Arda ile  taziyeleri kabul etti.

Tülay İnan, ölüm haberini eşinin yeğeninden aldığını belirterek, ''Eşimin yeğeni beni pek aramazdı. Beklemediğim bir zamanda arayınca şaşırdım ve kötü bir şey olduğunu anladım. Telefonda eşimin ablasının ağladığını duydum. Eşimin trafik kazası geçirmiş olabileceğini veya rahatsızlandığını düşündüm'' dedi.

Eşinin yeğeninin, eşinin çığ altında kalarak öldüğünü kendisini alıştırarak anlattığını ifade eden İnan, ''İnanmakta zorluk geçtim. Çığ altında kaldığını duyunca şok geçirdim'' diye konuştu.

Tülay İnan, eşinin şubat ayında Kanada'ya gelmesini beklediklerini ancak kötü haberi aldıklarını belirterek, şunları söyledi:

''Cumartesi günü telefonda konuştuk, sohbet ettik. Bana dağa yürüyüşe gideceğini söylemedi. Doğayı, yürüyüşü çok severdi. Kanada'ya geldiğinde de kız kardeşimin yaşadığı bölgede doğada yürüyüş yapardı. Böyle bir şey olabileceğini hiç düşünmedim. Olayı haber alır almaz Türkiye'ye dönmek için çalıştık ancak dün akşam Trabzon'a ulaşabildik. Eşimin kimseye kötülüğü olmadı, herkese yardım etmeyi severdi.''

Cenaze töreni boyunca gözyaşı döken İnan'ın kızı Ayça İnan ise babasıyla bir hafta önce telefonda konuştuğunu belirtti.

Çevrimdışı weathered

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 65
  • OyunSiteniz.Com
    • Profili Görüntüle
Çığda ölen eşinin acı haberini nasıl aldğını anlattı
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2009, 17:33:05 »
Allah mekanını cennet etsin başka ne diyelim.

Çevrimdışı Sinoplu57

• Osc Admin
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 291
    • Profili Görüntüle
Çığda ölen eşinin acı haberini nasıl aldğını anlattı
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2009, 23:20:52 »
Allah mekanını cennet etsin başka ne diyelim.

katılıyorum hemşerime