Gönderen Konu: State of Emergency  (Okunma sayısı 556 defa)

Çevrimdışı melih123

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2352
    • MSN Messenger - steve_melih@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
State of Emergency
« : 30 Aralık 2007, 22:32:08 »
Acilen dayak yemem lazım....

SoE’de, devletleşmeye başlamış bir şirkete karşı savaşan direnişçilerden birini canlandırıyorsunuz. Oyun boyunca türlü türlü göreve koşturuyor, cam, kapı, şirket çalışanı kafası, ne bulursanız patlatıyorsunuz. Oyundaki şiddet abartılı ve yersiz aslında. Oyunun geçtiği bölgeler China Town, alışveriş merkezi, şirket binası vs vs vs... Zaten dört adet ana haritamız var. Bu alanlardaki ortak şey panik içinde koşturan yüzlerce insan. Bu insanlar rasgele spawn oluyorlar ve yine rasgele koşuşturup duruyorlar. Bir alışveriş merkezinde mantıken insanların panik anında çıkışlara koşması gerekirken, bu arkadaşlar alakasız yönlere koşturmayı tercih ediyorlar nedense. Siz bu insanlara zarar vermeden onu bunu kırmaya, bazen kaos yaratmaya, bazen ise kutsal direnişin size verdiği görevleri tamamlamaya çalışıyorsunuz.

Or Down
Devrim için çalışmak istemiyorsanız chaos mod’una takılabilirsiniz ki, ciddi anlamda sorun yaratmak isteyenler için birebir. Chaos mod’unda seçebileceğiniz farklı mod’lar mevcut. Yine 4 bölgeden birini seçip olay çıkartabiliyorsunuz. Tabi ki sivillere zarar vermemeye özen göstermeniz gerekiyor. Bu bölümlerde her tarafa saçılmış silahları, bankları, tabelaları, daha doğrusu sağında solunda alabileceğinize dair sarı halkacık beliren her şeyi kullanarak cam çerçeve indiriyor, bonus topluyorsunuz. Zamanlı ve süresiz seçenekler mevcut. Temel de amaç belirtilen sürede yada ölene kadar maksimum puanı toplamak. Diğer modlardan en eğlencesi ise Clone ları öldürdüğünüz bölüm. Yine bir bölüm seçiyorsunuz. Bu bölümde belli sayıda şirket koruması bölünüyor. Başlarda bu sayı 135. Bunları en kısa zamanda temizlemeye çalışıyorsunuz. Diğer bölümlerdeki gibi burada da haritanızdan faydalanabiliyorsunuz. Ancak harita sadece alanı gösteriyor hedefleri değil. Senaryoyu oynarken harita extradan görev alabileceğiniz devrimcileri gösteriyor. Konuya dönersek yüzlerce kişinin üstüne ateş açıp patır kütür yıkıldıklarını görmek pekte eğlendirmedi beni. Gerçi oyunun grafikleri oldukça iyi (kendi çapında mucize beklemeyin) ve animasyonların bazıları çok komik ama yine de gereksiz ve yersiz şiddet.
Uzun lafın kısası ben bu oyunu beğenmedim. Aslında beğenmedim değil, eğlenemedim demek daha doğru. Yani emülatörle Final Fight oynayasım geldi. Ama ben MFS4 oynadım o başka... Rockstar çalışanlarının daha çok boş zamanlarında yaptığı bir şeyler gibi geldi bana. FPS’ler arasında Serious Sam neyse SoE de Rockstar oyunları arasında aynı şey diyebilirim. Bunu oynayacağınıza bence Midnight Club II’de hız yapın daha iyi diyorum ve huzurlarınızdan çekiliyorum...

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
State of Emergency
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2007, 22:32:52 »
Paylaşim için saol