Gönderen Konu: NHL06  (Okunma sayısı 800 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
NHL06
« : 10 Ağustos 2007, 21:06:05 »
NHL06 gelmiş, sefalar getirmiş (?)... Havalar da buz gibi haa! O hokeyciler buzda nasıl üşümüyorlar anlayamıyorum hehehee! Şaka bir yana nedense NHL 06 pek iştahımı açmadı. Sanırım EA Sports FIFA�ya zaman ayırıp güzel yapacağız diye diğer oyunları es geçmiş. Hatta hiçbir değişiklik yapmadan da NHL�in yeni oyununu bize sunmuş. Sadece yeni sevinme şekilleri gözüme çarptı o kadar. Tabii bir de menü değişmiş. E o kadar da olsun...

Normal bir kurulumdan sonra ana menüye geliyoruz. Burada seçilebilecek tek anlamlı şey sezon modu. Bu yüzden ben hemencecik sezona başlamıştım sizin de öyle yapmanızı öneririm, diğer absürt şeylerle kafayı yormayın. Sezona başlamadan önce takımımızı seçiyoruz. Tabii ben buz hokeyine meraklı olmadığım ve sadece oyunlarına baktığım için takımlar hakkında pek bir bilgim yok. O yüzden kafama göre bir takım seçtim (ilk olarak güçlerine baktım doğal olarak hehe). Bundan sonra zaten oyun sizi direkt sezona geçiriyor. Güzel ne diyelim...

İlk maçıma başladığımda gözüme grafiklerin kalitesizliği �dank� diye vurmuştu. EA Sports nasıl böyle bir rezillik yaptı bilemiyorum ama gerçekten yazık. Yani her oyunda iyi grafik öğeleri sağlayan firma gerçekten zoru başarmış. Biz yıllarca Electronic Arts�ın güzel grafiklerine alıştık tabii, böyle bir durumla da karşılaşınca garipsedim açıkçası. Adamlar çok köşeli olmuşlar, �ya� nedir o öyle, sinir oldum!? Küp gibi maşallah...

Diğer bir vurucu nokta ise seslerin de eski oyunlara göre güzelliğini hepten yitirmiş olması. Ah EA Sports, vah EA Sports, offf! �Ne yaptılar sana böyle?�diyeceğim neredeyse. Tek tük belirli ses efektleri var oyunda. Oyuncuların bağırışmaları (ki çok kötü seslendirilmiş), topa vurduğunuzda çıkan �çat� sesi ve taraftarların tezahüratları. Yok yok olmamış arkadaş. Gerçekten yani inanamadım. Hatta editörüm beni �Yaz artık ulan şu NHL yazısını!� diye zorlarken bile üşengeçliğimi gizleyemedim ona karşı. Çeşitli bahaneler uydurdum, bu yüzden ondan sizin huzurlarınızda özür diliyorum hehehee... E onun da kalbi var tabii, üzülmesin adamcağız. Belki inanmayacaksınız ama bahanelerimden biri de �Popom çok ağrıyor� olmuştu. Adam bana nasıl dayanmış hayret vallahi. Neyse konuyu saptırmayalım...

Aslında NHL 06 hakkında diyecek pek bir şey bulamıyorum. NHL 05�in aynısı olunca ben de yazamıyorum, yeniliklerden bahsedemiyorum, o yüzden de saçma sapan geyiklere giriyorum, ne yapayım yani?! Fakat yazmak için bir şeyler daha bulmalıyım. Word�de bir sayfayı bile dolduramadım şu ana kadar. Kazmalık üstümde bugün.

Neyse, maç esnasında oyuncularımıza taktikler verebiliyoruz veya sahaya diziliş şeklimizi değiştirebiliyoruz. Taktikler; atağa kalkıyoruz, defansa geçin, pres yapın gibisinden. Genelde pek ihtiyaç duyacağınızı sanmam, yapay zeka iyi olmuş. Yani oyuncularınız siz atağa kalkarken ileride sizi korkuluk gibi yalnız bırakmıyorlar. Boşlukları dolduruyorlar.

Oyuna eksi gösterebileceğim başka bir olay ise kontrollerin zorluğu oldu. PC�de oynuyorsanız gamepadiniz varsa onu takın oyunu öyle oynayın. Yoksa klavyeyle oynarken çeşitli zorluklar yaşayabilirsiniz. Ayrıca gamepadle daha seri bir oyun çıkartabiliyorsunuz. Her tuş hemen elinizin altında olduğundan dolayı, klavyedeki gibi �Ah ulan şuna basayım, aman şuna basacaktım lan!� derdine girmiyoruz...

Ne yazık ki NHL06�yı beğenmedim. EA Sports FIFA�yı düzeltelim derken diğer oyunlarında afallamış. Bazen bu EA Sports�a daha fazla çalışan gerek diye düşünüyorum. Bir yıl içinde çıkardıkları oyunların hiçbirini tam yapamıyorlar. Diğer oyuna önem verelim derken başkasını bozuyorlar. Olmamış. Zaten 1 Word sayfası da dolmuş, ben kaçayım artık...

Mert "Gofret" Gümüş
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
NHL06
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2008, 16:37:47 »
Paylaşim için Sağol