Gönderen Konu: Hooligans: Storm Over Europe  (Okunma sayısı 627 defa)

Çevrimdışı melih123

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2352
    • MSN Messenger - steve_melih@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Hooligans: Storm Over Europe
« : 30 Aralık 2007, 21:47:27 »
Hooligan olmak zor iş. Kafa yar, kafanı kır, karın deş, sarhoş ol, polislerle kavga et, jop ye... Ha bir de, kafanı sıfıra vur. Yorucu iş. Yine de `Olsun, ben de holigan olmak istiyorum, ne yapabilirim?` diyorsanız, alın size Hooligans: Storm Over Europe! (yok, kızmadım)

Bu oyun bir RTS, ama diğer RTS’lerden çok farklı. Öyle ya, başka hangi RTS oyununda bira içip sarhoş olduktan sonra bağıra çağıra sokaklarda dolaştınız daha önce?
Hooligans daha önce işlenmemiş bir konu üzerine kurulmuş. Oyunda bir grup holiganı kontrol ediyorsunuz (daha doğrusu kontrolden çıkarmaya çalışıyorsunuz). Ne yapmanız gerektiği, bölüm başlarında video’lu bir brifingle size anlatılıyor. Mesela ilk bölümde bir takım lideri ve on adamınızla birlikte stada girmeye çalışıyorsunuz. Bunu yapmak için de iki ufak engeli aşmak zorundasınız: Polisler ve karşı takımın taraftarları.
Oyuna, ikisi takım lideri olan altı-yedi kişilik bir holigan grubuyla başlıyorsunuz. Tabi ki bu yedi kişiyle polisi ve karşı takımın taraftarlarını aşıp stada girmek çok zor. Onun için hemen kendinize holigan kriterlerine uyan yeni ve şişman arkadaşlar arıyorsunuz (zayıf da olur, ama genelde şişmandır onlar). Bu arkadaşları kendinize çekmek içinse dans etmek veya `heyo, heyooo` diye tezahurat yapmak gibi birkaç aktivitede bulunmanız gerekiyor. Bunları yapınca yoldan geçenler galeyana
geliyor ve aranıza katılıyor. Bu şekilde gitgide çoğalıyorsunuz. İşte oyundaki eğlence bundan sonra başlıyor. Düşünsenize, yüzlerce adam toplamışsınız ve bağıra çağıra sokaklarda dolaşıyorsunuz. Bununla kalmıyor, çevredeki dükkanların camlarını indirip soyabiliyorsunuz. Kısacası, tam anlamıyla ortalığı dağıtıyorsunuz. Bu kısım aynı zamanda yapılanma sürecinizi oluşturuyor. Yani hem kendinize yandaş bulup çoğalıyorsunuz, hem de dükkanları soyup para kazanıyorsunuz.
Hooligans: Storm Over Europe, stratejiyle RPG’yi eğlenceli bir şekilde birleştirmeyi başarmış. Oyunu oynadıkça aslında ne kadar detaylı olduğunu farkediyorsunuz. Ayrıca bugüne kadar denenmemiş bir şeyi denemesi de oyunu ilgi çekici hale getiriyor, ama dedim ya, oyundaki şiddet unsurları çok fazla. Bu da Hooligans’ı herkesin oynamasını engelleyecektir. Yine de, eee, ben biraz adam toplayıp geliyorum.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Hooligans: Storm Over Europe
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2007, 23:04:24 »
paylaşim için saol