Gönderen Konu: HALO 2  (Okunma sayısı 471 defa)

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
HALO 2
« : 02 Ağustos 2007, 15:05:20 »
İçerik No     İçerik
1    HALO'yu "HALO" yapan nedir?
2    Oyuna genel bir bakış
3    Silahlar
4    Araçlar
5    Ayrıntılar
6    Online oynamak bir başka güzel

1- HALO�yu �HALO� yapan nedir ?

�Oyun� diye adlandırdığımız bilgisayar programları, bazen hayatımızın akışını değiştirecek kadar ileri gidebiliyorlar. Kimi oyunlar var; başında biraz daha kalabilmek için insanın dersten, işten kaytarmasına neden oluyor. Kimisi paralar döktürüyor uğruna. Kimisi, yüksek performansta çalışmak için müstakbel kullancısını aylar evvelden para biriktirmeye itiyor. Fakat bazıları var ki; tek başına koskoca konsolu almak için yeterli sebep oluyor�

Bir oyun uğruna hiç aklınızda olmayan, sadece merak ettiğiniz bir konsolu almak delilik değil ise bahsi geçen oyun herhalde sanat eseri olmalıdır. HALO ilk duyurulduğunda; dönemin bilgisayarları ile boy ölçüşebilecek bir sistemden kurulu X-BOX adında bir konsola çıkacağı söylenmişti. Hem oyuna hem de konsola yabancı olduğumdan pek üstünde durmamıştım ama ne yalan söyleyeyim merak etmekten de kendimi alamadım. İlk görüntüler yayınlanmaya başladığında biraz daha dikkatimi çekmeye başladı oyun. Özellikle oyun fuarlarında yayınlanan videolar, sadece oyun meraklıları tarafından değil tüm eleştirmen kesimler tarafından da epey ilgi toplamıştı. İzlediğim videoların ardından, kişisel bilgisayarımda göremediğim kadar güzel grafikler ve son derece başarılı aksiyon aklımda kalmıştı. Elindeki silahı ustaca kullanan adam, garip yaratıklar öldürüyor, dört bir yana fosforlu renklerde kanlar sıçrıyordu. Elbette dikkat çeken sadece grafikler değildi. Uzay giysileri içindeki usta silahşor, karizmatik bir arazi taşıtını kullanmaya başlayıp yanındaki askerler de yukarıdaki makineli tüfeği kullanarak ona eşlik edince işler değişti. İzlediğim sadece bir tanıtım videosuydu sırf o aracı kullanabilmek için bile oyunu oynamayı düşündüm. Sonra aksiyon derinleşti ve yaratıkların yapay zekâsı dikkatimi çekti. Hiçbiri yok yere saldırmıyor, akıllıca hareket ediyordu. Artık kafama koymuştum; bu oyunu ne pahasına olursa olsun oynamalıydım.

Neye niyet neye kısmet

Xbox tüm dünya�da satışa çıktığında Türkiye�ye gelmeyecek olması tıpkı benim gibi oyun delisi olan herkesi bir anda üzdü. Microsoft�un satış politikası ve �kopya ile mücadele� adı altındaki saçma düşüncesi üzerine, bırakın konsolunu, oyunu bile sınırlarımızdan içeri giremedi. Dolayısıyla uzun süre X-Box isteğim sadece hayal olarak kaldı. Ben hala HALO oynayabilmek için yanıp tutuşurken, Microsoft rekorlar kırarak oyununu ve konsolunu satmaya devam ediyordu. En yakın rakibi PlayStation 2 ile büyük rekabet girmişti ve teknik olarak rakibinden kat be kat üstündü ama yine de oyun konusunda bir türlü rakibini yakalayamıyordu. HALO ve bir iki tane kendine özgü oyunu dışında doğru dürüst oyunu olmayan X-box�a göre PS2 çok daha geniş yelpaze sunuyordu. Oyunların �bulunabilirliğine� önem veren insanlar ise yanına bile yaklaşmıyordu X-Box�ın.
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive