Gönderen Konu: Fifa 08 İçin Oyun Önincelemesi  (Okunma sayısı 1433 defa)

Çevrimdışı YuRY

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1606
    • MSN Messenger - Tr_YuRY@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Fifa 08 İçin Oyun Önincelemesi
« : 22 Temmuz 2007, 08:52:35 »
Dünyanın en iyi iki futbol oyununun 08 versiyonu şükürler olsun ki çok az bir zaman sonra yeniden karşımızda olacak. Bu iki aylık süreyi nasıl geçireceğiz bilemiyorum çünkü sanırım Fifa severler biraz sonra yerlerinde duramayacaklar. Biraz daha sabredelim, futbolun doruğa ulaştığı Eylül-Ekim sezonuna o kadar fazla kalmadı...

Yürü EA, Kim Tutar Seni!

Hatırlarsanız EA, Fifa 2002 ile üç boyuta geçmişti, Fifa 06, blur efektini de ekranlarımıza taşıdı, son olarak Fifa 07 ile de inanılmaz bir online dünya bizlere doyumsuz bir zevk yaşattı, aklımızda da "This Is The Season" sloganı kaldı. Fifa 08'de bunlar gibi bir sürü yenilik bekliyor olacak. İşte EA'in açıklamasından çıkarabileceğimiz yenilikler:

1-Top Fiziği: Top fiziği artık daha da gelişecek ve yapmurlu ortamdaysak daha fazla duracak, karlı ortamdaysak daha fazla kayacak.

2- File Fiziği: 07 ile yepyeni bir gelişmeydi file fiziği. Yani topun kaleye girdikten sonra filelerin hareketi. Bu oyunda bu özellik daha da gelişecek. ( PS3 içinse kalecinin kendi astığı eşyaları da topa göre düşebilecek )

3- Kaleci Fiziği: Kaleciği fiziği dah da gelişecek. Artık 90'a takılacak bir topa atlamayacak, durumu anlayıp sadece topa bakacak, hamle yapmayacaklar. ( PS3 için kalecinin ortama göre göz altı boyası sürelebileceği söyleniyor ama adı üstünde bu bir söylenti )

4- Buglar: Buglar ( grafik hataları ) azaltılacak ve daha gerçekçi bir maç keyfi bizlere sunulacak.

5- Sesler: Tezehüratlar canlanacak, gol pozisyonunda bağırma çağırma daha fazla olacak, direkten dönen topa bir "ahh" sesi yükselecek.

Yepyeni Hareketler

EA ayrıca açıklamasında her oyuncunun karakteristik özelliklerini de dikkat çekeceklerini söylemişti. Örn: gerçek hayatta agresif bir oyuncu oyunda da agresifliğini gösterecek. Sakin bir oyuncu oyunda da sakin olacak. Ayrıca Ronaldinho'nun şu "Flip-Flap" hareketini de (hani şu eski Nike reklamında vardı, topu sağa atıp hızla sola çevirme hareketi) sadece birkaç yetenekli oyuncu yapabilecek.

Lisans Tabii Ki Yerli Yerinde

PES'in sönük kaldığı en önemli noktada Fifa yine *yaklaşık*ve *tanınan* tüm tüm dünya liglerinin, takımlarının, oyuncularının lisansını almış durumda. EA bu, dünyayı gezip tozup tüm lisansları almışlar:)

Son Sözler

Dediğim gibi bu iki ay nasıl geçecek bilmiyorum ama PES vs. FIFA rekabeti hiç tükenmeyecek gibi gözüküyor. Bakalım PES 8'de bizleri ne tür yenilikelr bekliyor olacak.

Göreceğiz...

Çevrimdışı ***ALfoNSo***

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 6935
  • Dü$medeN BuLuTLaRDa Ko$mAm GeREk...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2007, 15:57:26 »
sağolasın bilgi için

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2007, 16:15:37 »
oyunun ön incelemesini okudum . beklentilerimizin bir çoğu gerçekleşecek gibi gözüküyor . hadi hayırlısı

Çevrimdışı YuRY

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1606
    • MSN Messenger - Tr_YuRY@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2007, 08:49:21 »
evt inş. güzel bir oyun olcak herşeyi ile ;)

Çevrimdışı Nightmare

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2709
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2007, 18:42:53 »
inş ama bence önemli olnan bir oyunda yapay zekaydı bekliyordum pes yapay zekada önce davrandı bu çok önemli birşey arkadaşlar hafife almamak lazım sen soldan atak yapıyosan sol kanadı kapıyorlar forvetleri markaja fln alıoyorlar gerçekten mükemmel bir pes bizleri bekliyor söylemesi fifa 08 de olamazsam kimse şaşırmasın :D :D

Çevrimdışı XeLL

• Osc Yönetici
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 351
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2007, 19:25:44 »
SAĞOL BİLGİ İÇİN

Çevrimdışı backdoore

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 0
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : 02 Eylül 2007, 16:55:18 »
128 mb ekran kartım var ama mx olduğu için kaldıramıyor :@ vala bi çözüm bulunamassa buna fifa beni kaybetcek gibi gözüküyor...

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2007, 19:41:05 »
128 mb ekran kartım var ama mx olduğu için kaldıramıyor :@ vala bi çözüm bulunamassa buna fifa beni kaybetcek gibi gözüküyor...

en kısa zamanda bi çözüm bulunur bence . mx ekran kartina sahip on binlerce insan var fifa oynayan

Çevrimdışı melih123

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2352
    • MSN Messenger - steve_melih@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2007, 23:28:42 »
saol