Gönderen Konu: Kuran'ı Sorgulamak Dinden Çıkarır mı?  (Okunma sayısı 1639 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Kuran'ı Sorgulamak Dinden Çıkarır mı?
« : 09 Nisan 2010, 11:18:24 »

--------------------------------------------------------------------------------
.. ..

bu sorunun cevabı elbette hayır olacaktır.çünkü kuranı sorgulayıp tam anlamayan biri hep çelişkiler içinde kalır.asla kurana ALLAH'a tam bağlanamaz.bunun imkanı yoktur.kalbin tam yatışması için mutlaka bilinmeyenler öğrenilmelidir.insanın kalbi tam tatmin olmazsa ALLAH'a karşı samimi olması nasıl beklenebilirki?şimdi ben sorguluyorum diye beni dinsiz misyoner vb. ilan edenler kurandaki örneklere ne diyecekler?peygamberlerin kalbide tam tatmin olmadı diye dinsizmi oldular?şu örneğe bir bakın bence:

Diyanet İşleri : Hani İbrahim, “Rabbim! Bana ölüleri nasıl dirilttiğini göster” demişti. (Allah ona) “İnanmıyor musun?” deyince, “Hayır (inandım) ancak kalbimin tatmin olması için” demişti. “Öyleyse, dört kuş tut. Onları kendine alıştır. Sonra onları parçalayıp her bir parçasını bir dağın üzerine bırak. Sonra da onları çağır. Sana uçarak gelirler. Bil ki, şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.”

ayete bakıldığında hz.ibrahim inanmış ama kalbi tam tatmin olmamış benim şimdiki durumum gibi.ve ayrıca yüce bir peygamber olmasına ve ALLAH'la konuşmasına rağmen.eğer onun kalbi hemde ALLAH'la konuşmasına rağmen tatmin olmuyorsa bana kim ne diyebilir?ayrıca ben ALLAH'tan ölü filan diriltmesinide istemiyorum sadece kitabını sorguluyorum.bu ayete bakarsak bence ALLAH bu hakkı kullarına vermiştir.ve havarilerde tam tatmin olmamıştı hz.isanın pegamber olduğuna ve ALLAH'tan gökten yemek indirmesini istemişlerdi.yani bu örneklere bakarsak inanıpda tatmin olmamak gibi birşey var.onlar o zaman dinden çıkmadığına göre bana dinden çıktığımı söyleyen cahiller hiç kuran okumuyorlarmı?

Çevrimdışı yyusuf1993

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 43
    • MSN Messenger - felsefigencyusuf@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger  - felsefigencyusuf@yahoo.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2010, 02:35:22 »
başka dinlere mensup insanların yaşayış tarzlarına baktıkça,aile-toplum hayatlarına baktıkça,kutsal kitaplarını okudukça bizim Kitabımızın ne kadar büyük,bizim dinimizin ne kadar yüce bir din  olduğunu daha iyi anlıyor insan.

Çevrimdışı 90orhan

• Osc Yönetici
  • 5. SINIF UYE
  • Puan 2
    • MSN Messenger - orhan1316@hotrmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2010, 10:09:27 »
Arkadaşlar Şunu Söylemeliyimki Biz İnsanlar Toplansak KURAN'I KERİM'İN Bir ayetini bile Yazamayız Bunu Allah cc Bize Buyuruyor. Ama onlarınkitapları hep çelişkili ve çok çok yanlışlar var Hatta kataplar arası farklılıklar bile var bazılarında dahada çok gülünecek şeyler var bir kitapta okumuştum Orhan Gazi kitabın adı burada şöyle yazıyordu kitaplarının birinde 1varil su 120 litre diye diğerinde ise 1200 litre kitapların basım yılları değişik insan yazması olduğu belli işte hep çelişkiler var ama Bizim Kitabımızda Bir Harf Bile Çelişmemektedir Aslında Evrenin tüm sırları ve bilgiler bizim kitabımızda yer alsada biz bunların var olduğunu yani bu bilgilerin var olduğunu zamanı gelmeden öğrenemiyoruz gerçekten mucizevi bir kitabımız var.

Çevrimdışı yyusuf1993

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 43
    • MSN Messenger - felsefigencyusuf@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger  - felsefigencyusuf@yahoo.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 05 Temmuz 2010, 19:03:02 »
Arkadaşlar Şunu Söylemeliyimki Biz İnsanlar Toplansak KURAN'I KERİM'İN Bir ayetini bile Yazamayız Bunu Allah cc Bize Buyuruyor. Ama onlarınkitapları hep çelişkili ve çok çok yanlışlar var Hatta kataplar arası farklılıklar bile var bazılarında dahada çok gülünecek şeyler var bir kitapta okumuştum Orhan Gazi kitabın adı burada şöyle yazıyordu kitaplarının birinde 1varil su 120 litre diye diğerinde ise 1200 litre kitapların basım yılları değişik insan yazması olduğu belli işte hep çelişkiler var ama Bizim Kitabımızda Bir Harf Bile Çelişmemektedir Aslında Evrenin tüm sırları ve bilgiler bizim kitabımızda yer alsada biz bunların var olduğunu yani bu bilgilerin var olduğunu zamanı gelmeden öğrenemiyoruz gerçekten mucizevi bir kitabımız var.

evet Kur'an-ı Kerim'de yasaklanmış bir şeyi çıkıyor asırlar sonra bilim adamlarıda sağlığa zararlı olduğu için yasaklıyor