Gönderen Konu: İzmir'de dev birliktelik!  (Okunma sayısı 515 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
İzmir'de dev birliktelik!
« : 19 Ağustos 2008, 11:29:42 »
İBK Başkanı Cemil Tan İzmir’de yine bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek bünyelerindeki sporculara iyi bir sportif eğitimle beraber iyi bir akademik eğitim fırsatı sunduklarını da söyledi.

Tan sözlerine şöyle devam etti.
"Okul – kulüp iş birliği sportif başarıda çok önemli bir faktör. İzmir’de bu sistem maalesef uygulanmıyordu. Özel Türk Koleji Genel Müdürü Sn. Oğuz Tatış’la bu düşüncemizi paylaştık. Kendisi de projemize destek verdi. Bu sezonundan itibaren altyapılarımızdaki sporcularımız İTK’da eğitim görecek. Kulüp olarak 3 yıl sonra altyapılarda Türkiye Şampiyonluğu hedefimiz vardı. Bu hedeflere şimdi de İTK Okul Takımı ile 2011 yılında Liselerarası Dünya Şampiyonluğu’nu ekledik. Oyuncularımız İzmir’in en iyi kulübünde oynamanın yanı sıra İTK gibi İzmir’in en iyi eğitim kurumunda %100 burslu eğitim görme şansı da yakaladı. Bu onların sorumluluğunu daha da arttıracak. Biz sporcularımız için elimizden gelen en iyi imkanları sunuyoruz. Onlara düşen görev her şeyden önce İBK ve İTK adına yakışır birer öğrenci ve insan olmak ve her iki forma altında da başarılı sonuçlar almak."