Gönderen Konu: Hedefimiz Bütün Kupalarda Final  (Okunma sayısı 593 defa)

Çevrimdışı XeLL

• Osc Yönetici
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 351
    • Profili Görüntüle
Hedefimiz Bütün Kupalarda Final
« : 08 Ağustos 2007, 11:40:58 »
Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter, bu sezon önemli hedefler belirlediklerini ve başarılı olmak istediklerini ifade ederek, ''Bu sezon temel hedefimiz bütün kupalarda final oynamak'' dedi.

Beko Basketbol Ligi takımlarından Türk Telekom, 2007-2008 sezonu hazırlık çalışmalarına Ankara'da başladı.

Başkent ekibinin yeni sezondaki hedefleri ve sezon öncesi hazırlık çalışmalarını AA muhabirine değerlendiren antrenör Sunter, ''Türk Telekom olarak bu seneki temel hedefimiz bütün kupalarda final oynamak. Bu sezon Beko Basketbol Ligi, Tadım Türkiye Kupası ve ULEB Kupası'nda final oynamak istiyoruz. Avrupa'nın geçen sezon ki en iyi 3 kupasından birinde mücadele ettik ve başarılı karşılaşmalar oynadık. Bilindiği gibi Eurocup'ta geçen sezon çeyrek final oynadık ve şanssız bir şekilde kupadan elendik. Bu sezon ULEB Kupası'nda mücadele edeceğiz. Hedeflerimiz daha yüksek ve bu hedefleri yakalayacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

Beko Basketbol Ligi ve ULEB Kupası'nda çok iyi takımların yer aldığını, bu takımların çok güçlü ve iddialı kadrolar oluşturduklarını ifade eden Sunter, şöyle devam etti:

''Beko Basketbol Ligi'nde yer alan takımlar sezon öncesi kadrolarını çok değerli yerli ve yabancı oyuncularla güçlendirdiler. Ligin bu sezon çok zevkli ve çekişmeli geçeceğini düşünüyorum. Bizim de ligde başarılı bir sezon geçireceğimizi umuyorum. Avrupa'nın önemli organizasyonlarından ULEB Kupası'nda da iddialı ve güçlü ekipler yer alıyor. Burada da çok iyi takımlar var. ULEB Kupası'nda temel hedefimiz final oynamak, ancak öncelikle 8 takım arasında yer almamız gerekiyor.''

-TUTKU'NUN MİLLİ TAKIMDAKİ YERİ-

Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter, oyuncusu Tutku Açık'ın geçen sezon çok başarılı maçlar çıkardığını ve Türk Milli Takımı'nda yer almayı hak ettiğini söyledi.

Açık'ın milli takımda forma giyebilecek düzeyde bir oyuncu olduğunu ifade eden Sunter, ''Tutku'nun bence milli takımda her zaman yeri var. Tabii oyuncumuzla ilgili son kararı milli takım antrenörü Bogdan Tanjevic verecek. Ancak bence Tutku'nun, milli takımın 12 kişilik kadrosunda yer alması gerekir, ama son karar Tanjevic'indir'' dedi.

İspanya'da yapılacak olan 2007 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı'nın, şu an ki kadrosuyla ilk 4 takım arasında yer alması gerektiğini dile getiren Sunter, ''Türk Milli Takımı, bu kadroyla Avrupa Şampiyonası'nda ilk 4 takım arasında yer almalı. Çok iyi ve güçlü bir kadro kuruldu. Bu kadronun ilk 4'de yer alması gerekir. Milli takımın şampiyonada başarılı sonuçlar alacağına inanıyorum'' diye konuştu.

-DOĞRU YERLERE, DOĞRU OYUNCULAR-

Anternör Sunter, yeni sezonda başarılı olmak için eksik gördükleri bölgelere yeni yerli ve yabancı oyuncular transfer ettiklerini hatırlatarak, ''Doğru yerlere doğru oyuncuları transfer ettiğimize inanıyorum. Tabii ki yeni transferler bizlerle ve yeni takım arkadaşlarıyla bir uyum süresi geçirecek. Geçen seneki kadromuzda yer alan eksiklerimizi düşünerek, dikkatli transferler yapmaya özen gösterdik. Zaaflarımızı giderdiğimizi düşünüyorum. Artık geniş bir kadroya sahibiz'' dedi.

Başkent ekibinin 2007-2008 sezonu öncesindeki hazırlık çalışmalarına Ankara'nın ardından İtalya'da devam edeceğini kaydeden Sunter, sözlerini şöyle tamamladı:

''Çalışmalarımızı 3 Eylül Pazartesi gününe kadar Ankara'da sürdüreceğiz. Buradaki hazırlıklarımızın ardından İtalya'nın Bormio kentine giderek 7 günlük bir kamp gerçekleştireceğiz. Orada 4 hazırlık karşılaşması yapacağız. Daha sonra 2 hazırlık turnuvasına katılarak 8 takımla maç yapacağız. Çalışma programımızın geriye kalan kısmını ise henüz netleştirmedik.''

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2007, 17:55:01 »
Paylaşım için teşekkürler
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı LeGeND-MæN

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1937
  • Mangal Yürekli Adam
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2007, 14:12:28 »
sağol
tarz yaratmak için Ağır Abi OLma!! Ağır Abi Dediğin Sevdimi Tam Sever Giydiğini herkez Beğenir, Saygısı Sonsuz Sevgisi Ebedi Olur..

DAĞLARINA DARGIMIM YAR...