Gönderen Konu: Bursa'da yeniden yapılanma!  (Okunma sayısı 724 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
Bursa'da yeniden yapılanma!
« : 04 Eylül 2008, 12:01:54 »
Kulüp basın sözcüsü Yusuf Sabahyıldızı, yaptığı yazılı açıklamada, kurumsallaşma adına kulüp içinde yeniden yapılanma kararı aldıklarını bildirdi.

Bursa ve Türk basketboluna hizmet etme ana hedefiyle çalışan Bursa Basketbol Kulübü'nün, kurulduğu günden bu yana geçen kısa dönemde önemli sportif gelişme ve başarılara imza attığını kaydetti.

Modern bir spor kulübünün başarılarını doğrudan etkileyen kurumsallaşma, yönetim yapılanması ve özellikle işletme-pazarlama yönetiminde yeniden yapılanma çalışmaları başlattıklarını belirten Sabahyıldızı'nın açıklaması, şöyle:
''Kurumsallaşma ve yönetim yapılanması sürecinde, profesyonel bir yönetim danışmanlık firması ile çalışarak, diğer kulüplere de örnek olacak bir yapı kurmayı hedefliyoruz. Bu çalışmamızla, Türk spor tarihinde önemli bir hamle yapacak olmanın heyecanını ve sevincini de yaşıyoruz.
Bu hedefler doğrultusunda başlattığımız çalışmalarla, kamuoyundaki 'kulübümüzün kapanacağına ilişkin' konuşmaların gerçek olmadığını vurguluyor, tam tersine daha dinamik bir yönetim anlayışıyla Türk ve Bursa basketboluna hizmet etmeye devam edeceğimizi vurguluyoruz. Bursa'ya ve Türkiye'ye fayda sağlamak adına 'kamusal bir görev' anlayışıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürdüğümüzü belirtiyor, Bursa'ya ve Türk basketboluna hizmete tüm gücümüzle devam edeceğimizi özellikle vurguluyoruz.''