Gönderen Konu: Banvitspor Adeleke'yi Transfer Etti  (Okunma sayısı 561 defa)

Çevrimdışı XeLL

• Osc Yönetici
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 351
    • Profili Görüntüle
Banvitspor Adeleke'yi Transfer Etti
« : 05 Ağustos 2007, 15:56:17 »

Bandırma Banvitspor, Senegal asıllı ABD'li Kenny Adeleke'yi transfer etti.

Antrenör Selçuk Ernak, düzenlenen imza töreni sonrasında yaptığı açıklamada, Kenny Adeleke'nin, ''2006 Portsmouth Turnuvası''ndaki 17.0 sayı, 8.5 ribaund ortalamaları ile dikkatlerini çektiğini anımsattı.

Ernak, Adeleke'nin sezon içinde de İsrail Ligi'nde ve ''Fiba Challange Kupası''nda önemli performanslar göstererek transfer listelerinin başında yer aldığını ifade ederek, şunları kaydetti:
''Oldukça hareketli bir uzun oyuncu. Ortaya koyduğu enerjik basketbol tarzı ile hem 'power forward' hem de 'pivot' mevkilerini oynayabilen bir oyuncu. Tercihini de Avrupa basketbol piyasasında çok cazip teklifler olmasına rağmen, gelişimini ilerletebileceğini düşündüğü kulüp olan Banvit'ten yana kullandı. Ben, basketbolcu vasıflarıyla ligimizde iz bırakacak ve takımımızın amaçlarına giden yolda çok katkısı olacak bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Bu transferdeki yoğun çabalarından ve başarılarından dolayı da kulüp yönetimimize ayrıca teşekkür ederim.''

Banvit Basketbol Kulübü Genel Menajeri Turgay Çataloluk da Kenny Adeleke'nin, üniversiteden mezun olduktan sonraki ilk senesini, İsrail'de Hapoel Galil Elyon takımında geçirdiğini ve sezonu çok ciddi istatistiklerle tamamladığını belirterek, ''Las Vegas'ta da izleme fırsatı bulduğumuz ve beğendiğimiz için listemizin başında yer alıyordu. Güçlü fiziği ve mücadeleci yapısıyla takım kimyamıza uyacağını ve çok faydalı olacağını düşünüyorum'' dedi.

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
Banvitspor Adeleke'yi Transfer Etti
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2007, 21:09:12 »
Paylaşım için teşekkürler kardeş
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive