Gönderen Konu: Nouma'yı örnek alıyor!  (Okunma sayısı 408 defa)

Çevrimdışı win

• Osc Çizik Üye

• 2. SINIF UYE
  • *
  • Puan 650
  • OSC BY WİN
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Nouma'yı örnek alıyor!
« : 29 Temmuz 2008, 11:30:12 »
Beşiktaş'ın geçtiğimiz sezonun devre arasında Vestel Manisaspor´dan transfer ettiği Filip Holosko, siyah-beyazlı takımın kamp yaptığı Avusturya´da çok özel açıklamalar yaptı.
29.7.2008

Türkiye’ye geldiğinde en büyük hedefinin, üç büyük kulüpten birinde oynamak olduğunu belirten Slovak futbolcu, “Geçtiğimiz sezonun devre arasında istediğim kulübe transfer oldum. Artık hedeflerim daha da yükseldi. Hem burada hem de Avrupa için daha büyük hedeflere bakabiliyorum. Bonservis bedelimin çok konuşulduğunu biliyorum. Vestel Manisaspor beni kaybetmemek için büyük bir rakam istemişti. Ancak son altı ayda ortaya koyduğum performans ile bu parayı hak ettiğimi düşünüyorum. Geçen sezon Beşiktaş forması ile iyi oynadım. Asistler yaptım. Goller attım. Takıma çabuk uyum sağlayıp, bu takımın bir parçası oldum. Artık bu takımın bir parçası olan bir futbolcu gibi hissettiğim için geçmişte benim için ödenen bonservis bedelinin konuşulmasına gerek yok” dedi.

Golcü futbolcu Beşiktaş’a transferinden sonra diğer büyük hedefi olan Avrupa’da futbol oynamak için kesin bir süre veremediğini ifade ederek, “Ben Avrupa’ya transfer olup olmayacağım konusunda bir süre veremem. Böyle bir olayın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini kadere ve Tanrı’ya bırakıyorum. Öncelikle Beşiktay forması ile elimden geleni yapıp hem Avrupa kupalarında hem de Türkiye Ligi’nde başarılı olmak istiyorum. Eğer sakatlık yaşamazsam ve iyi performans ortaya koyabilirsem bu hedefimdi gerçekleşebilir. Ama öncelikle Beşiktaş forması ile başarılar yakalamalıyım” diye konuştu.
Sağ kanatta oynamasının sorun olmadığı belirten Holosko, “en hem hücum hattında oynamayı, hem de kanat bölgesinde görev yapmayı becerebilen bir futbolcuyum. Bana göre önemli olan nerede oynadığım değil, takıma maksimum katkıyı sağlamam ve ilk 11’de forma giymem. Bu konuyu sorun yapacak bir futbolcu değilim. Benim için önemli olan futbol oynamak ve takımıma katkı yapmak. Nerde oynadığımdan çok takımım için ne yaptığıma bakıyorum” ifadelerini kullandı.

Filip Holosko, Beşiktaş’ın unutulmaz futbolcularından biri olan Pascal Nouma gibi idol bir futbolcu olmanın kendisini mutlu edeceğinin altını çizerek, “Pascal Nouma ile hiç tanışmadım ama bildiğim kadarı ile çok iyi bir futbolcuydu ve Beşiktaş taraftarının idolü olan oyunculardan biri. Taraftarımız beni de idol olarak kabul edersi mutlu olurum. Pascal gibi Beşiktaş’ın unutulmazları arasına girmeyi çok isterim. Ama öncelikle iyi bir futbol ortaya koymalıyım. Daha sonra neler olacağını hep beraber göreceğiz” dedi.

Holosko, Türkiye’ye gelmeden önce formasını giydiği Slovan Liberec’de şampiyonluk yaşadığını ancak Beşiktaş’ın daha büyük bir kulüp olduğu ve burada yaşayacağı şampiyonluğun çok daha önemli olacağının altını çizerek, “Slovan Liberec’de şampiyonluk yaşamıştım ama eski takımım ve Beşiktaş’ı karşılaştırmak yanlış olur. Beşiktaş’ta kondüsyonerinden, fizyo terapistine kadar herkes elinden gelenin en iyisini ortaya koyuyor. İşlerini iyi yapan profesyonellerle çalışıyoruz. Takım içindeki durum çok iyi ve taraftarımızın da desteği ile sezon sonu şampiyonluğa ulaşırsak kimse şaşırmasın” diye konuştu.

Slovak futbolcu, Delgado’nun kaptan olmasının iyi bir tercih olduğunu ve takımın en önemli yıldızlarından biri olarak Arjantinli oyuncunun boşuna kaptan seçilmediğini kaydederek, “Delgado üç yıldır bu takımda oynuyor ve takımın en önemli yıldızlarından biri. Beşiktaş yönetimi ve teknik heyeti onu boşuna kaptan seçmedi. Çok iyi bir oyuncu ve çok iyi bir insan. Bana göre iyi bir kaptan ve takım için doğru bir tercih” dedi.

Holosko geçen sezon 16 gol hedefi olduğunu ama 15 gol attığı hatırlatarak şöyle konuştu:  “Geçtiğimiz sezonun başında kendime hedef olarak 16 gol atmayı belirlemiştim. Ancak 15 golde kaldım. Bu sezon öncesi bir rakam verirsem ve sezon sonu bu rakamın altında kalırsam kendimi kötü hissederim. Atabildiğim kadar çok gol atmak istiyorum. Tabi ki önemli olan benim kaç gol attığım değil, takımın başarılı olması. Ama bu sezon için en büyük hedef Beşiktaş’ın şampiyon olması ve benim de gol kralı olmam.”

El uso de una camisa del fuego en un lado de ti .. E incluso ..
De tierras rurales en la olla .. Ya nervioso yo ..
Una era un medio y soy ..
bits no mis problemas, sé que este caso terminará conmigo ..

[ İspanyolca olduğu için kendi tercümemdir.İzinsiz kullanmayınız..]

wiN ~Her hakkım saklıdır

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
Nouma'yı örnek alıyor!
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2008, 11:41:38 »
Saol ;)