Gönderen Konu: KREDİYE ONAY ÇIKTI  (Okunma sayısı 465 defa)

Çevrimdışı bLaDe..!!

• 5. SINIF UYE
  • *
  • Puan 1
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
KREDİYE ONAY ÇIKTI
« : 25 Ekim 2008, 19:56:18 »
KREDİYE ONAY ÇIKTI
Olağanüstü genel kurul toplantısından kredi için yönetimimize yetki verildi.

Galatasarayımızda yönetim kurulu, Goldman Sachs Internatinal ile mutabakata varılan 100 milyon dolarlık kredi ve 50 ile 70 milyon dolar arası tahvil ihracı anlaşmasının uygulamaya sokulmasıyla ilgili genel kuruldan yetki aldı. Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen ve yaklaşık 6 saat süren olağanüstü genel kurul toplantısı sonunda üyeler, yönetim kuruluna, söz konusu finans işlemleri ile ilgili sözleşme ve belgeleri kulüp adına müzakere etme, uygun göreceği koşullarda kabul etme, sonlandırma ve akdetme yetkisini oy çokluğuyla verdi. Kapalı zarf usulüyle gerçekleştirilen oylamaya 503 üye katılırken, 193 üyenin hayır oyuna karşın, 309 üye evet oyu kullandı. Oylamada 1 zarf ise boş çıktı. Kredi yetkisinin alınmasının ardından kürsüye gelerek teşekkür konuşması yapan Galatasaray Kulübü Başkanımız Adnan Polat, oylama sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında, ''Genel kurulumuz teveccüh göstermiştir. Bizi talep ettiğimiz yetkiyle donatmıştır. Göstermiş olduğunuz güvenden ötürü teşekkür ediyorum'' açıklamasında bulundu.

Yönetimimiz, Goldman Sachs'ın aracılığıyla sağlamayı planladığı krediyi, Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş.'nin birleştirilmesinin finansmanıyla kulüp ve iştiraklerinin mevcut banka borçlarının yapılandırılmasında kullanmayı planlıyor.