Gönderen Konu: ''Kewell'dan öğreneceklerimiz..''  (Okunma sayısı 413 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
''Kewell'dan öğreneceklerimiz..''
« : 04 Eylül 2008, 11:12:46 »
Aydın, sarı-kırmızılı kulübün aylık resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nde yer alan röportajında, ''İlk 11 için şansını nasıl görüyorsun'' sorusu üzerine, ''Kadromuz çok geniş. Harry Kewell'ın bu takımda olması genç oyuncular için de bir avantaj. Kewell'ın gelmesi, benim oynamam ya da oynamamam konusunda etken değil. Eğer ben çalışır ve takıma katkı yapabileceğime inandırırsam herkesi, zaten formayı kaparım. İyiysem her hoca mutlaka oynatacaktır. Ama Harry Kewell'dan öğrenecek çok şeyimiz var'' yanıtını verdi.

Teknik direktör Michael Skibbe'nin genç oyunculara çok büyük destek verdiğini dile getiren Aydın, antrenmanlarda kendisiyle şakalaştıklarını anlattı. Aydın Yılmaz, Skibbe'nin gençlerle ilgilendiğini, bunun da çok önemli olduğunu kaydetti.

-''OLGUNLAŞTIM''-
Başka kulüplere kiralık gitmesinin en büyük katkısının olgunlaşması olduğunu vurgulayan Aydın, artık kendisini daha olgun gördüğünü belirtti.

Aydın Yılmaz, Türkiye'de futbol oynamanın güzel olduğunu, çünkü futbola burada büyük değer verildiğini kaydederek, ''Zorluklar da var tabii. Belli bir yere gelmek için burada çok çaba sarf etmek gerekiyor. Yurt dışında genç takımlarda karşılıklı oynadığımız oyuncular, yaşları gelince A takımlarda forma giymeye devam ediyorlar. Türkiye'de genç futbolculara forma vermek biraz daha zor. Belki biraz risk olarak görülüyor. Bulduğunuz şansı iyi değerlendirmelisiniz. Yoksa bir anda işler kötü gidebilir'' dedi.

Bundan sonra Galatasaray'ın devamlı oynayan oyuncusu olmak istediğini belirten Aydın, bir daha ayrılmak istemediğini de kaydetti.