Gönderen Konu: Arda'dan jet yalanlama!  (Okunma sayısı 492 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Arda'dan jet yalanlama!
« : 16 Nisan 2010, 16:59:19 »
 Arda'dan jet yalanlama!

--------------------------------------------------------------------------------
.. ..

Galatasaray Kaptanı Arda Turan, bugün Hürriyet Gazetesi'nde yer alan Ali Naci Küçük imzalı röportajın tamamen bir kurgudan ibaret olduğunu açıkladı.
Galatasaray Spor Kulübü'nün resmi internet sitesi aracılığıyla Hürriyet Gazetesi'nde yer alan röportajın hayali bir röportaj olduğunu ifade eden Arda, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ARDA TURAN'N AÇIKLAMASI

"Bugün yayınlanan Hürriyet Gazetesi spor sayfalarında Ali Naci Küçük tarafından benimle yapıldığı iddia edilen hayali bir röportaj yer almaktadır.

Böyle bir röportajın hiç yapılmadığının, adı geçen yazarın bu soruların hiçbirini bana sormadığının ve dolayısıyla benim ağzımdan çıkmış gibi yazdığı cümlelerin hiç birinin benim ifadelerim olmadığının sporseverler tarafından bilinmesini isterim.

Kendi yaptırdıkları, yazılı ve görsel basında uzun süre speküle edilmeye elverişli bir anketin sonuçlarını çarpıcı hale getirmek amacıyla, benimle ya da bu ankette adı geçen diğer futbol oyuncularıyla hayali röportajlar üreterek gazetelerinin bir sonraki nüshasında yayınlamalarının Türk futboluna bir faydası, ne yazık ki, yoktur.

Bu spekülatif ve “yaratıcı” gazetecilik anlayışı çok büyük yanılsamalara ve bir çok tartışmaya neden olurken, sporseverlerin haklı olarak basının tümüne kuşkuyla yaklaşmaları sonucunu doğurmaktadır.

Sporseverlerin doğru ile yanlışı ayırt edebileceklerine olan inancımızı korurken, önümüzdeki günlerde üretilmesi muhtemel bu tür haberlere itibar etmemelerini rica ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımla,

Arda Turan
Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı Kaptanı"