Gönderen Konu: "Galatasaray'ın benimle ilgilendiğini biliyorum"  (Okunma sayısı 771 defa)

Çevrimdışı incemert

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan -19
  • SessiZVurquN
    • MSN Messenger - incemert@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • BİRZAMANLAR
"Galatasaray'ın benimle ilgilendiğini biliyorum"
« : 24 Haziran 2010, 11:50:36 »
Transfer gündeminin nabzını tutan FANATİK'ten bir bomba daha... Yazarımız Kaan Bora, Güney Afrika'da Rafael Marquez ile görüştü. Yıldız oyuncu, Sarı-Kırmızılılar'ın kendisine olan ilgisini bildiğini belirtti.

Uruguay’ın Meksika’yı 1-0 yendiği maçın ardından FANATİK’e konuşan yıldız oyuncu çok önemli açıklamalar yaptı. 31 yaşındaki Meksikalı, Sarı-Kırmızılı ekibin kendisiyle ilgilendiğini İspanyol basınında çıkan haberlerden öğrendiğini belirtip, “Ancak resmi bir teklif almadım” dedi. Marquez, şu anda Meksika Milli Takımı’nın başarısı dışında birşey düşünmediğini açıklayıp, “Çok önemli bir turnuva oynuyoruz. Zorlu bir gruptan 2. tura çıkmayı başardık. Pazar günü Arjantin’e karşı kariyerimin en önemli maçlarından birine çıkacağım.  Galatasaray tanıdığım bir kulüp, resmi teklif almadım. Ancak şu an size kesin birşey söyleyemem. Gelecekte ne olacağını bilmiyorum” diye konuştu.

‘Rijkaard’ı kim istemez’
Barcelona’lı yıldız, “Peki Rijkaard ile çalışmayı ister misin?” şeklindeki sorumuza ise “Tabi ki kim istemez. Ayrıca kendisiyle çalıştım da... Ama şu anda Barcelona’nın kontratlı oyuncusuyum. Kariyerimle ilgili kesin kararı Dünya Kupası’nın ardından vereceğim. Menacerim gelen teklifleri değerlendiriyor” dedi. İspanyol basını, Rijkaard’ın mutlaka kadrosunda görmek istediği Rafael Marquez’in Barça’da yeterli derece forma şansı bulamadığı için memnun olmadığını ve kupanın ardından ayrılmak istediğini iddia ediyor. Hollandalı teknik adamın, Barcelona’yı çalıştırdığı dönemde transfer ettiği oyuncular içinde şu anda takımda kalan tek isim olan 31 yaşındaki savunmacının, eski hocasıyla tekrar İstanbul’da buluşabileceği bildirildi.

Mini yorum

Bir ‘flört’ durumu var!

Yer Royal Bafokeng Stadı... Uruguay-Meksika maçının ardından mixed zone’da basın için ayrılan bölümde Rafael Marquez ile Giovanni Dos Santos’u bekliyorum. Kaptan karşıdan geliyor. Bütün basın mensupları çevresini sarıyor. Maç ve kupayla ilgili görüş alıyorlar. İki öbek kalabalıkta konuştuktan sonra Marquez’i bu kez yakaladım, “Türkiye’den geliyorum” deyince durdu. Tanışma faslından sonra ona Galatasaray’dan teklif alıp almadığını sordum. Önce geçiştirmeye çalıştı ama ardından bir kez daha sorunca gülümseyerek, röportajdaki cevapları verdi. Rijkaard ismini duyunca da yüzünde bir gülümseme oluştu. Dünya Kupası’nda forma giyen futbolcular haliyle kulüp gelecekleri veya transferle ilgili pek birşey konuşmak istemiyorlar. Ama her ne kadar teklif almadığını söylese de Marquez ile Rijkaard arasında bir ‘flört’ durumu olduğu izlenimini edindim. Belli ki, onun da kendisiyle ilgilenildiğinden haberi var.

Karakter itibariyle tam bir lider olan ve hem Barcelona hem de Meksika Milli Takımı’nın kaptanlığını yapan Marquez, Sarı-Kırmızılılar için aranan kan olabilir. Özellikle lider ruhlu bir futbolcu olması ve oyunu geriden çok iyi okuması , Galatasaray’ın en önemli eksikliğini kapatmasına yardım edebilir. Barcelona ile kontrat yenilemesine rağmen eskisi kadar forma bulamamasından dolayı pek mutlu olmadığı söyleniyor. Dos Santos, Keita, Elano gibi isimleri alabilen Galatasaray için Rijkaard faktörünü de ortaya koyarsak Marquez transferi bir rüya değil.

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2010, 11:51:32 »
Marquez gelirse bomba olur. o zaman Song, M.Topal'ın yerinde oynar.

Stoperler Neil - Marquez olur. Defans taş gibi olur. Solda Hakan Balta da var zaten.

Çevrimdışı 90orhan

• Osc Yönetici
  • 5. SINIF UYE
  • Puan 2
    • MSN Messenger - orhan1316@hotrmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2010, 14:13:32 »
süperrr