Gönderen Konu: Bu spiker taraftarı çıldırttı !!!  (Okunma sayısı 4175 defa)

Çevrimdışı onurates2703

• Osc Co-Admin
  • 5. SINIF UYE
  • Puan 1056
  • ONUR ATEŞ
    • MSN Messenger - onurates2703@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger  - onurates2703@yahoo.com.tr
    • Profili Görüntüle
    • Parapsikoloji!
Bu spiker taraftarı çıldırttı !!!
« : 17 Kasım 2010, 12:43:22 »
:D izleyin ve görün bir insan ancak bu kadar saçmalayabilir.

Trabzonspor'un Bursaspor'u deplasmanda 2-0 mağlup ettiği maçın ardından Pazar günü, yeşil-beyazlıların internet üzerinden yayın yapan resmi yayın organı Bursaspor TV'de, Gazete Turu adı altında sabah haberlerini sunan Seda Çapçı'nın Trabzonlular'ı galeyana getirecek şekilde ifadeler kullanması, tepkilere neden oldu.

İŞTE O VİDEO (TIKLAYIN)

Yerel gazete başlıklarını okuduktan sonra Trabzon'u ve Trabzonsporluları hedef alan sunucu, "Bursa'da bağrımızda yaşayan Trabzonlular tribündeydi. Onları hep benimsedik. Burada ekmek yediler, okudular, burada kazandılar. Biz mutlu olduk. Hiçbir zaman ayrım yapmadık ama algıda seçicilik yaptırdılar. Dik kaldırım ve Beşevler civarında oturan Trabzonlular, onlara artık hemşehri demeyeceğiz. Kötü tezahüratlar yaptılar. Bizimle omuz omuza yaşıyorlar. 'Bize her yer Trabzon' sloganı atıyorlar ama maç sonu ben Bursa'nın en işlek caddesi Heykel de ve Setbaşı'nda bir tane Trabzonspor formalı göremedim. Madem size her yer Trabzon, çıkın, Heykel ve Setbaşı'nda dolaşın o zaman" diyerek Trabzonsporlular'ı galeyana getirip kışkırttı.

BURSA'DAKİ TRABZONLULAR'I HEDEF GÖSTERDİ

Sunucu, hedef gösteren ve ağır tahrik içeren yorumlarına şöyle devam etti: "Ortamı Trabzonspor taraftarları gerdi. Böyle haddini aşan tezahürat olmaz. Hele de Bursa'da ekmek yiyen Trabzonluları kastediyorum. Kocaman kocaman dükkanlara, Rizeli bilmem ne uşakları yazmayı biliyorsunuz. Trabzonspor taraftarlarına da mikrofon uzattık. Beni kızdıran buradaki Trabzonlular. Buna artık şımarıklık ve haddini bilmezlik denir. Lütfen formanın arkasında, 'Bize her yer Trabzon' yazan taraftarlar şu anda Heykel'e gelip gezsin. Lütfen, bekliyorum. Siz gelemiyorsunuz. Hani her yer Trabzon'du size? Ne olduğunuz önemli değil. Şampiyonda olabilirsiniz ama adam olabiliyor musunuz? Önemli olan bu. Biz geçen sene kendi bileğimizin hakkı ile şampiyonluğu kazandık ve Altıparmak'a Trabzonspor bayrağının asılmasına sesimizi çıkartmadık. Kendileri aynısını yapar mıydı? Adam olmak her yiğidin harcı mı?"

GAZETELERİ DE HEDEF GÖSTERDİ

Sunucunun tahrik içeren açıklamalarının ardı arkası gelmedi. Yorumların devamı şu şekilde: "Egemen sizin olsun. Egemen sırtında o 16 numaralı formayı hangi vicdanla taşıyor? Onu da sormak lazım kendisine. Ulusal gazetelerde de haddini aşan yorumlar yapıldı. Özellikle Fotomaç ve Fanatik gazetelerinde bunu gördük. Hiçbir zaman en büyük Bursa yazmayan gazeteler, şimdi en büyük Trabzonspor yazıyor. Küçük küçüğü desteklermiş her zaman. Biz adam gibi bir takımız ve adam gibi bir camiayız. Hürriyet Gazetesi, 'Lider marka' yazmış. Bursaspor kazanınca lider olmuyor da Trabzonspor kazanınca mı lider marka oluyor?"

SİTELERDE TEPKİ MESAJLARI YAĞIYOR

Sunucunun Bursaspor'un resmi yayın organından hedef gösterici ve halkı galeyana getirici, ağır tahrik içeren yorumlar yapması bordo-mavili taraftarları oldukça kızdırdı. Forum ve sosyal paylaşım sitelerinde sunucu aleyhine gruplar açılırken RTÜK'e de şikayet telefonları yağdı. Olayla ilgili olarak Trabzonspor yönetim kurulu sessizliğini korurken, taraftarlar Bursaspor yönetim kurulundan özür bekliyor. Özellikle Bursa'da yaşayan Trabzonlular'ı zor durumda bırakacak olan yorumların ardından taraftarların tepkiyle yanlış bir hareket yapmasından korkuluyor.

http://video.mynet.com/sporvdo/Bursa-TV-nin-spikeri-cildirtti/1010497
İletişim : onurates2703[at]yandex.com

Müzik dinle

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Bu spiker taraftarı çıldırttı !!!
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2010, 13:29:04 »
Spor kulüplerinin Televizyon kanalları malesef çok yanlı yayın yapiyorlar. Zaten objektif konuşanları, doğruyu söyleyenleri kanalda barindirmiyorlar. İlla yağ çekmesi gerekecek

Çevrimdışı 90orhan

• Osc Yönetici
  • 5. SINIF UYE
  • Puan 2
    • MSN Messenger - orhan1316@hotrmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
Ynt: Bu Spiker Taraftarı Çıldırttı !!!
« Yanıtla #2 : 13 Temmuz 2011, 16:28:02 »
Aynen her kanal kendi görüşüne göre yayın yapıyo Ör:Star tv vs Samanyolu Star =CHP Samanyolu=AKP  Fazla söze gerek yok burası türkiye