Gönderen Konu: "Zengin bir kulübe geldim"  (Okunma sayısı 311 defa)

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
"Zengin bir kulübe geldim"
« : 04 Haziran 2008, 22:45:19 »
"Zengin bir kulübe geldim"
Beşiktaşımızın önceki gün resmi sözleşmeyi imzalattığı Tomas Sivok, yaptığı anlaşmanın şartlarından memnun olduğunu belirterek, "Bana yeterince para verdiler. Zengin bir kulübe geldim" dedi.

Takımımızın Udinese'den Zapotocny ile birlikte bonservisini aldığı Tomas Sivok önceki gün Prag'da resmi sözleşmeye imza attı. Çek Milli Takımı'yla birlikte EURO 2008'de forma giyecek olan tecrübeli defans oyuncusunun, medya için imza töreni ise şampiyona sonrası İstanbul'da gerçekleştirilecek. İmza sonrası ülkesinin Dnes gazetesine konuşan yıldız futbolcu, "Beşiktaş zengin bir kulüp. Yaptığım anlaşmanın şartlarından memnunum" dedi. Takımıyla EURO 2008 hazırlığında olduğu için İstanbul'a gidemediğini ısrarla kaydeden Sivok, "Sezon bitince Beşiktaş benimle ilgilenmeye başladı. Orada heyecan ve baskı yoğun olacağı için kabul ettim. Benim için önemli bir deneyim olacak. Beşiktaş UEFA ve ligde başarılı olmak isteyen bir kulüp" diye konuştu.

ÇOK MEMNUNUM
Türkiye'nin İtalya'dan bir farkı olmadığını ifade eden Sivok şöyle konuştu: "Beşiktaş zengin bir kulüp. Bana yeterince para verdiler. Yaptığım anlaşmadan dolayı da çok memnunum. Sparta Prag'a dönebilirdim ama bu kariyerimde önemli bir geri adım olurdu. Ben ilerlemek istedim ve Beşiktaş'ı seçtim. Zapotocny konusunda kesin sonuç nedir bilemiyorum. Ancak eski takım arkadaşımla beraber oynamaya devam etmek isterim." Beşiktaş, Zapotocny ile birlikte Udinese'den toplam 3.5 milyon euroya aldığı Sivok'a yıllık 800 bin euro ödeme yapacak.