Gönderen Konu: Malatyaspor'da kritik günler!  (Okunma sayısı 591 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
Malatyaspor'da kritik günler!
« : 26 Ağustos 2008, 08:06:57 »
Tekgül, kulüp idari binasında düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta sonu yapılan kongrenin yeterli delege sayısına ulaşılamaması sebebiyle ertelendiğini hatırlattı.

Mevcut yönetimin de istifa etmesi ile kulübün zor bir döneme girdiğini ifade eden Tekgül, çarşamba gününe kadar futbolcuları kentte kalmaları yönünde ikna ettiğini, o güne kadar bir başkan adayının çıkmaması durumunda futbolcuların kenti terk edebileceklerini ifade ederek, şöyle konuştu:
''Hepinizin bildiği gibi kongrede istediğimiz sonucu alamadık. Sonuç alınamadığı gibi, mevcut yönetim de istifa etti. Bu çok zamansız oldu. 1 Eylül tarihinde transfer dönemi bitiyor. Takımda belirsizlik var. Futbolcularla görüşerek çarşamba gününe kadar beklemeleri gerektiğini söyledik. Bu tarihe kadar en azından bir başkan adayı çıkarsa futbolcular önünü görür. Yok eğer çıkmazsa kenti terk edebilecek futbolcular da olabilir. Çarşamba gününe kadar bir başkan adayının çıkması lazım.''

-KAYYUM YERİNE GEÇİCİ YÖNETİM-
Hafta sonu yapılacak kongrede de başkan adayı çıkmaması durumunda kulübün kayyuma kalacağına işaret eden Tekgül, kayyum yönetimi yerine, geçici bir yönetimin oluşturulabileceğini dile getirerek, ''Bu hafta sonu yapılacak kongrede de başkan çıkmazsa vali ve belediye başkanının da istemesi halinde geçici bir yönetim oluşturulabilir. Takımın kayyuma kalması yerine bu geçici yönetim gelmesi daha iyi olur. Daha sonra gelen yönetim, bu yönetimden görevi devralır'' dedi.