Gönderen Konu: MALATYASPORDA KONGRE DEVAM EDİYOR  (Okunma sayısı 659 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
MALATYASPORDA KONGRE DEVAM EDİYOR
« : 09 Ağustos 2008, 10:37:46 »
Başkan İlhan Kavuk'un istifa etmesinden sonra yönetimin başkanlığa seçtiği Kenan Kalı, yaptığı açıklamada, geçen yıl kasım ayında kulüp yönetiminin kayyuma kalmasından sonra görevin kendilerine verildiğini hatırlatarak, ''Bu süreç içerisinde kulübün sıkıntılardan kurtulması ve kaos ortamından çıkması için çaba sarf ettik. Yeni sezon için de iyi bir takım oluşturduk. Başkan İlhan Kavuk'un istifa etmesiyle biz de kolay yolu seçip istifa edebilirdik. Ancak bir yıl içerisinde elde edilen kazanımların kaybedilmesine gönlümüz razı olmadı'' dedi.

İlhan Kavuk'un istifa etmesini beklemediklerini ifade eden Kalı, şunları söyledi:
''İlhan Kavuk'un istifasını beklemiyorduk. İstifanın üzerinden 24 saat geçmeden acil görüşmeler yapıldı. Bolu'da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren teknik heyet ve futbolcuların da bu süreçten etkilenmemesi için yönetim kongre kararı aldı ve kongreye kadar benim başkanlık görevini üstlenmemi istedi. En azından kulübün ve takımın sahipsiz kalmadığını gösterdik. Futbolcuların da morali yerine geldi.''

-''OLUMLU MESAJLAR ALIYORUZ''-
Milletvekilleriyle yaptıkları görüşmelerden olumlu mesajlar aldıklarını dile getiren Kalı, şunları kaydetti:
''Her şey iyi giderken, iyi transferler yapılmışken yönetim boşluğu oluşması doğru olmazdı. Kentin önde gelenleriyle yapacağımız görüşmelerde pozitif bir hava alırsak kongrede devam etme kararı alabiliriz. Milletvekillerinden olumlu mesajlar alıyoruz. Sayın Valimiz Halil İbrahim Daşöz, pazartesi günü izinden dönecek. Onunla ve belediye başkanımız Cemal Akın ile de görüşeceğiz. Kongre 23 Ağustos'ta. Bir hafta ertelense 30 Ağustos'a kadar zamanımız var. Bu süreci iyi değerlendirerek Malatyaspor için en iyisini yapmaya çalışacağız.''