Gönderen Konu: "Futbolcularım güveni boşa çıkarmayacak"  (Okunma sayısı 601 defa)

Çevrimdışı Saw

• 2. SINIF UYE
  • Puan 1000
  • | |......S€N! S€V!Y0RUM......| |
    • Profili Görüntüle
"Futbolcularım güveni boşa çıkarmayacak"
« : 26 Ağustos 2008, 08:06:39 »
Kapsal, yaptığı açıklamada 40. TSYD Ege Dostluk Turnuvası'nın ilk maçı olan Manisaspor karşılaşmasına tam kadro çıktıklarını, Manisaspor'un bütçesinin kendilerinden 3-4 kat fazla olmasına rağmen iyi bir oyun ortaya koyduklarını söyledi.

Altay maçında genç oyuncularla mücadele ettiklerini belirten Kapsal, dünkü karşılaşmada oynayan futbolcuların kendilerine ümit verdiğini vurgulayarak, şunları söyledi:
''Sahaya koyduğumuz olumlu işlerimiz var. Elbette eksik yönlerimiz de bulunuyor. Bu eksiklerimizi olumlu hale getirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben hazırlık döneminde almak istediklerimizi aldım. Bunun analizini yapacağız. Daha fazla çalışacağız. Yeni bir kadro kurduk, futbolcuların arasındaki uyumu sorununu her geçen gün azaltıyoruz. Bu bir süreçtir, şampiyonluk sürecine de girdik. Karşıyaka camiasının sabretmesi ve güven duyması gerekir. Futbolcularım onlara duyulan sabır ve güveni boşa çıkarmayacak.''

-FUTBOL CİDDİ BİR İŞTİR-
Kulüp olarak, bütçeleri kısıtlı olmasına rağmen, sportif anlamda başarı için çalıştıklarını ifade eden Kapsal, Türkiye'de futbolun günlük hesaplarla yapıldığını ifade ederek, ''Türkiye'de bir futbol gerçeği var. Bizim amacımız saha içinde amaç birlikteliğinin yanı sıra saha dışında da futbolcuların sosyal birlikteliğini sağlamak. Futbol ciddi bir iştir. Futbolda amaç günü kurtarmak için pahalı transferler yapmak değil. Biz, gençlerle çalışıp, geleceğin takımını oluşturmak için çalışıyoruz. Bizim yaptığımızın doğru yol olduğuna inanıyorum'' diye konuştu.