Gönderen Konu: Çakır hakkında suç duyurusu !.  (Okunma sayısı 953 defa)

Çevrimdışı melih123

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2352
    • MSN Messenger - steve_melih@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
Çakır hakkında suç duyurusu !.
« : 02 Şubat 2009, 17:40:38 »
Çakır hakkında suç duyurusu !..

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Çaykur Rizespor'un kulüp delegesi işadamı Cengiz Şafak, geçtiğimiz dönem başkanlık görevini yürüten Abdülkadir Çakır hakkında kulüp hesaplarında ''usulsüzlük'' yaptığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Cengiz Şafak Rize Adliyesi'ne giderek Abdülkadir Çakır'ın başkanlık yaptığı Haziran 2009-Ocak 2009 aylarını kapsayan dönemin incelenmesi için başvuruda bulundu.

Şafak, adliye çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada, 11 Ocak 2009 tarihinde yapılan 77. Olağan Genel Kurul'da kulüp gelir gider bütçesinin ve faaliyet raporlarının ibrasında 'hayır' oyu kullandığını belirtti.

Oy çokluğu ile yönetim kurulu hesaplarının aklanmasına karar verildiğini ifade eden Şafak, ''Gelir gider bütçeleri ile faaliyet raporlarındaki parasal kalemleri incelediğimde bir çok hesapta usulsüzlük olduğunu, bir çok gelir ve giderin deftere işlenmediğini, yayıncı kuruluşlardan elde edilen reklamların deftere işlenmediğini belirledim'' dedi.

Fenerbahçe Kulübü'ne satılan Yasin Çakmak'ın transferinin kayıtlarda yer almadığını ifade eden Şafak, ''Fenerbahçe'ye 1.5 milyon dolara satılan Yasin'den elde edilen gelirin kayıtlara girmediğini tespit ettim. Hesapların büyük bir kısmının piyasadan alınan karşılıksız faturalar ile kapatıldığını, Abdülkadir Çakır ile yönetimde bulunan yönetim kurulu üyelerinin etrafta dedikodu yaptığını duydum. Satılan birçok futbolcunun yine hesap kayıtlarında olmadığı görülmüştür. Kulüp 22 milyon TL borç altına sokulmuştur'' diye konuştu.

Şafak, yapılan usulsüzlüklerin ortaya çıkarılması için şikayetçi olduğunu belirtti.

Çevrimdışı sir_safak

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2381
  • ST golcü :=)
    • MSN Messenger - caring.safak@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2009, 17:41:30 »
SAOLASIN

Çevrimdışı sir_safak

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 2381
  • ST golcü :=)
    • MSN Messenger - caring.safak@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2009, 17:41:35 »
SAOLASIN

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2009, 22:38:17 »
Haber İçin Tşkler