Gönderen Konu: Gerd Müller: "Rekor kırılamaz  (Okunma sayısı 775 defa)

Çevrimdışı LeGeND-MæN

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1937
  • Mangal Yürekli Adam
    • Profili Görüntüle
Gerd Müller: "Rekor kırılamaz
« : 11 Ağustos 2007, 17:34:39 »
Gerd Müller: "Rekor kırılamaz"
Eski Batı Almanya Milli Takımı'nın efsane golcüsü ve Bayern Münih'in unutulmaz yıldızı Gerd Müller, kendisine ait olan Bundesliga'da bir sezonda 40 gol atma rekorunun asla kırılamayacağını iddia etti.

15 yıllık kariyeri boyunca Bayern Münih formasıyla 453 maça çıkan ve 1971-1972 sezonunda 40 gol birden atarak kırılması güç bir rekora imza atan 61 yaşındaki Gerd Müller, rekorunun kırılmasının imkansız olduğunu savundu.

Bayern formasıyla 398, Batı Almanya formasıyla ise 62 maçta 68 gol atarak tüm zamanların en başarılı futbolcuları arasında yer alan Müller, konuyla ilgili olarak Bayern'in resmi İnternet sitesine yaptığı açıklamada, "40 gollük rekorun kırılamayacağına inanıyorum. Bazı insanlar benim dönemimde gol atmanın daha kolay olduğunu bu yüzden de bu rekorun geldiğini düşünüyor. Ancak bu yanlış. Çünkü bugünün savunma anlayışında dört defans oyuncusu var. Tek forvet için bile dörtlünün arasında gol atmak daha kolaydır. Benim zamanımda ise bir libero ve bir defans oyuncusu sadece beni tutuyordu" diye konuştu.

Almanya Birinci Futbol Ligi'nde (Bundesliga), geçtiğimiz sezonun gol kralı attığı 20 golle, daha sonra Bayer Leverkusen'e transfer olan VfL Bochum'un Yunan golcüsü Theofanis Gekas olmuştu.
tarz yaratmak için Ağır Abi OLma!! Ağır Abi Dediğin Sevdimi Tam Sever Giydiğini herkez Beğenir, Saygısı Sonsuz Sevgisi Ebedi Olur..

DAĞLARINA DARGIMIM YAR...

Çevrimdışı Force23

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 334
  • !!ƒяєєѕтуℓєя!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2007, 18:39:16 »
Paylaşım için teşekkürler
Only God Can Judge Me !!
They''ll Never Take Me Alive

Çevrimdışı LeGeND-MæN

• 1. SINIF ÜYE
  • Puan 1937
  • Mangal Yürekli Adam
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2007, 17:20:55 »
eyw
tarz yaratmak için Ağır Abi OLma!! Ağır Abi Dediğin Sevdimi Tam Sever Giydiğini herkez Beğenir, Saygısı Sonsuz Sevgisi Ebedi Olur..

DAĞLARINA DARGIMIM YAR...

Çevrimdışı Hamza

• Osc Kurucu
  • 1. SINIF ÜYE
  • Puan 13008
  • Dünyanın En Çok Mesaj Gönderen Üyesi :))
    • Profili Görüntüle
    • Hosting
Ynt: Gerd Müller: "Rekor kırılamaz
« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2007, 21:45:01 »
Haber için saol

Çevrimdışı black_tower91

• 4.SINIF UYE
  • **
  • Puan 48
  • DAvid Villaa
    • MSN Messenger - black_tower91@hotmail.com
    • Profili Görüntüle